EN|RU|UK
 За кордоном
  53470  179

 Для оформлення трун МО РФ закуповує 49 тисяч прапорів Росії

Міністерство оборони РФ закуповує 49 тис. полотнищ державного прапора Росії для оформлення трун на суму 25 млн рублів.

Міноборони оголосило тендер на закупівлю прапорів, штандартів та емблем для військових частин і Генштабу, а також прапорів для парку "Патріот". Як випливає із закупівельної документації, розміщеної на сайті "Державні закупівлі", на ці цілі відомство готове виділити з бюджету 36,5 млн рублів. Однак більша частина цих коштів - 25 млн рублів - буде витрачена на прапори для військових ритуалів. Зокрема, на закупівлю 49 тис. полотнищ державного прапора РФ для накриття трун, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Газета.ru.

Для оформлення трун МО РФ закуповує 49 тисяч прапорів Росії 01

Як розповіло джерело в одній із силових структур, з ритуальними прапорами і військовими почестями ховають не тільки військовослужбовців, а й інші категорії громадян. "Військове відомство - це величезна структура. Є багато військових пенсіонерів, ветеранів, яких також належить ховати з військовими почестями, - пояснює співрозмовник. - Крім того, далеко не завжди військовослужбовці гинуть на полі бою. Наприклад, у МВС щорічно вмирають від 600 до 800 діючих співробітників, при цьому від рук злочинців гинуть лише 100-200 осіб. Решта - травми, нещасні випадки, хвороби".

Співрозмовник "Газети.Ru" зазначає, що з військовими почестями перезаховують також і останки загиблих бійців Червоної армії під час Великої Вітчизняної війни, які досі знаходять пошуковики. "Так що ці прапори призначені не тільки для тих, хто бере участь у військових операціях у наш час", - говорить офіцер. За його словами, військовим пенсіонерам похорон забезпечує держава, "при цьому прапор передається родичам". Крім того, ця закупівля розрахована на кілька років наперед, а не на один чи два місяці.

Відповідно до тендерної документації, переможець конкурсу повинен буде забезпечити доставку ритуальних прапорів до 16 червня 2017 року за чотирма адресами. 22,8 тис. полотнищ повинні надійти на склади в Щелково, 8,2 тис. - у Ростов-на-Дону, 15,8 тис. - в Єкатеринбург, а 2,2 тис. - у Хабаровськ.

При цьому вперше, згідно із сайтом "Держзакупівлі", Міноборони централізовано закуповувало полотнища державного прапора РФ для накриття трун у грудні 2015 року. Тоді відомству було потрібно 60 тис. ритуальних прапорів. Закупівля була визнана такою що не відбулася, і контракт на поставку геральдичної продукції, яка включала в себе в тому числі і полотнища для поховання, був укладений із краснодарською фірмою "Символ ЮГ".

У жовтні 2016 року Міноборони РФ пропонувало уряду РФ скоротити розмір прогнозованих витрат на поховання високопоставлених осіб держави. Так, якщо в березні 2016 року на такі поховання Міноборони пропонувало витрачати до 1,18 млн руб, то в 2017 році планували витрачати на ці цілі в межах 706 тис. рублів. При цьому витрати на надгробок скоротилися всього на 1 тис. рублів, тобто до 3,927 млн ​​руб.

Тим часом у 2016 році видання РБК із посиланням на дані Міноборони писало, що військове відомство щорічно збільшує витрати, пов'язані з похованням і ритуальними послугами. Так, згідно з даними Міноборони, з 2013 по 2015 рік відомство щорічно виділяло на витрати за статтею "Відшкодування витрат на поховання" близько 5 млрд рублів. У 2016 році сума витрат на поховання зросла до 5,9 млрд рублів. У 2017 році планують витратити до 6,3 млрд рублів.

У Міноборони зростання цих витрат пояснювали щорічною індексацією тарифів на ритуальні послуги, а також на встановлення і виготовлення надгробних пам'ятників. Крім того, позначається зростаючий курс іноземної валюти, що купується для оплати поховання військових пенсіонерів та учасників Великої Вітчизняної війни, які проживають у Литві, Латвії та Естонії.

У Міноборони повідомили, що потреба в полотнищах розраховується на основі середньостатистичних даних, які подаються Управлінням Міністерства оборони Російської Федерації з увічнення пам'яті загиблих під час захисту Вітчизни.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n430386
VEhrNGRrdzVReTh3VERkU2FHUkRLekJaUkZGMmRFTTVaazVEZHpCWlJGRjJUa2RYTUZrNFp6QkxSRkZ3U0hwUmJrNUhWekJNTTFGMmRFTjRNRXczVW1kT1F5c3dURE5SZFVORVVXOU9RMnM9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору