EN|RU|UK
 Політика України
  10258  80

 З квітня буде спрощено візовий режим для в'їзду іноземців в Україну, - МЗС

У Міністерстві закордонних справ повідомляють, що на початку квітня буде спрощено візовий режим для в'їзду іноземців в Україну.

Про це під час тематичного прес-клубу повідомив начальник консульського управління забезпечення Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

Він зауважив, що вчора, 2 лютого, було "оприлюднено постанову уряду", якою затверджено зміни до правил в'їзду іноземців до України і транзитного проїзду через її територію.

Ними, зокрема, передбачено скорочення терміну оформлення віз для іноземців, у терміновому порядку її можна одержати до 5 днів (раніше такий термін сягав до 15 днів). За його словами, у разі звичайного оформлення візи такий термін становить до 10 днів.

За словами Кирилича, постановою встановлюється єдина тарифна ставка збору за оформлення віз - 65 доларів. Він наголосив, що така ставка буде для візи незалежно від її кратності, терміновості, а також терміну дії. Для порівняння, зауважив він, за старими правилами залежно від кратності візи консульський збір міг бути 85, 130, 200 доларів.

Читайте також: Кількість відмов українцям у в'їзді в Ізраїль збільшилася через зростання кількості тих, хто незаконно там залишився задля працевлаштування, - МЗС

Кирилич також поінформував, що за новими правилами будь-який громадянин України, засвідчивши своє запрошення нотаріально, може запросити іноземця для відвідання країни, тобто спрощується процедура. Він зазначив, що будь-яка юридична особа може запросити офіційним листом-запрошенням іноземців для відвідання України.

За словами представника МЗС, новими правилами передбачено розширити перелік країн, громадяни яких матимуть можливість оформити візу в пункті перетину державного кордону України. Відповідно до постанови, зазначив він, "така кількість країн становить 23 одиниці".

За його словами, це означає, що, зокрема, громадяни Китаю, Австралії чи Колумбії, прибувши в аеропорт "Бориспіль", на місці зможуть оформити й одержати візу. Кирилич також повідомив, що новими правилами передбачено збільшення терміну дії національної української візи до 90 днів. Він нагадав, що за старими правилами такий термін становив 45 днів.

Читайте також: Європарламент підтримав механізм припинення безвізового режиму для третіх країн, - журналіст Йозвяк

За його словами, ця ставка буде 150 неоподатковуваних мінімумів, і нагадав, що, відповідно до Податкового кодексу України, один неоподатковуваний мінімум становить 17 гривень.

Кирилич зазначив, що ще одним нововведенням є право керівника закордонної дипломатичної установи або Департаменту консульської служби МЗС України ухвалювати рішення про так звану нульову ставку, тобто про звільнення від плати за візу. Крім того, за його словами, постановою затверджено нову термінологію у справі оформлення віз, тобто вводиться поняття електронної візи.

Він зазначив, що "це не означає, що ця електронна віза буде завтра або післязавтра, а це всього лише врегульовано таке поняття". Він зазначив, що постанова набирає чинності через 30 днів.

Також читайте: Указ Трампа ускладнив видачу віз для українців, - МЗС

За його словами, в цей період буде створено робочу групу, яка буде відпрацьовувати механізм оформлення електронних віз. Кирилич зазначив, що передбачаються зовнішні постачальники послуг - візові центри, а також розглядається можливість і право іноземця, який клопоче про отримання візи, звернутися шляхом відправки пакета документів поштою.

Кирилич зауважив, що зазнала дещо зміни норма щодо оформлення візи з метою здійснення гуманітарної поїздки особами, які є представниками гуманітарних організацій.

Він зазначив, що за попередніми правилами необхідно було обґрунтування і підтвердження Міністерства соціальної політики, що ця особа, або ця організація здійснює гуманітарну діяльність.

За його словами, ця норма вилучена. Кирилич також повідомив, що іноземці, які мають статус закордонного українця, їхні діти та члени їх родин отримуватимуть довгострокові візи до 5 років.

Представник МЗС зауважив, громадяни понад 60 країн мають оформляти візи для в'їзду в Україну.

Також дивіться: Україна і Туреччина домовилися про в'їзд громадян за внутрішніми паспортами, - Клімкін. ВIДЕО

Источник: https://ua.censor.net.ua/n430556
VEhrNGRrdzVRM2t3V21KUmREbERkMlpPUjFjd1RETlJkblJETXpCTVdGRjJUa014TUZsaVVtcEllbEpuZEVkRU1GbEVVWFZPUXpNd1RIZzRNRXhNVW14MFF6TXdURGRSYzNSRE5EQk1hMmN3V1VSUmRHUkRNakJNYWxGMlNIcFJiazVEV0RCTFJUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору