EN|RU|UK
 Політика України
  7050  38

 Росія буде робити все, щоб знайти юридичну шпарину для блокування справи в Гаазі, - Фріз

Росія робитиме все, щоб знайти юридичну шпарину і зняти справу "України проти Росії" в Міжнародному суді ООН з розгляду або заблокувати її розгляд по суті.

Як передає Цензор.НЕТ, про це на сторінці в Facebook пише народний депутат від БПП Ірина Фріз.

Вона зазначила, що розгляд цієї справи - це також і підвищення зацікавленості у світі, в інформаційному полі в українському питанні.

"Ми маємо використовувати такі можливості не тільки з точки зору юриспруденції, міжнародного права, але і з точки зору донесення правдивої інформації про те, що Росія коїть в Україні", - написала нардеп.

Вона нагадала, що в ХХ столітті в Міжнародному суді розглядалося декілька питань з участю СРСР (стосувалися повітряних інцидентів, позивач - США), однак, всі вони були зняті з розгляду. У справі Грузія-Росія Москва використовувала схожу тактику і намагалася заблокувати розгляд справи по суті, напираючи на питання процедури.

Читайте також: Україна представить у Міжнародному суді ООН у Гаазі докази злочинів РФ. Правда сильніша за зброю, - Порошенко

"Думаю, що і у випадку з Україною тактика буде схожою", - зазначила Фріз.

Вона підкреслила, що Росія сьогодні тримає курс на ізоляцію. У Кремлі намагаються максимально самоусунитися з майбутніх і поточних міжнародних судових процесів. Це стосується справи ЮКОСа в Європейському суді з прав людини, відмова від ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду в Гаазі в листопаді 2016 року, що дало змогу уникнути майбутньої відповідальності якраз щодо української справи. Міжнародний Суд ООН - це інстанція, де це зробити неможливо. Але це не означає, що Росія не буде намагатися уникнути відповідальності, використовуючи юридичні процесуальні шпарини чи затягуючи справу.

На її думку, процес у Міжнародному суді може стати хорошим лакмусовим папірцем щодо ефективності міжнародних інстанцій у новій геополітичній реальності.

Як повідомлялося, 16 січня 2017 року Україна подала позов до Міжнародного суду ООН для притягнення Російської Федерації до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації протягом її незаконною агресії проти України. Позов поданий у рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Слухання в Міжнародному суді ООН в Гаазі (Нідерланди) за позовом України для притягнення Росії до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації упродовж її агресії проти України відбудуться 6-9 березня 2017 року.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n430838
VEhrdlVYQk9SMEV3V21KUmRIazRkakJaU0ZKbk9VTXdaazVEWlRCS04xRnVXSHBSYXpsRGR6Qk1SRkZ6T1VOM1prNURaekJNTjFKblpFZFhNRms0UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору