EN|RU|UK
 Політика України
  6706  15

 Зеркаль в ООН: Жертви серед мирного населення Донбасу - результат спонсорування тероризму Росією

Росія продовжує демонструвати зневагу до своїх міжнародних зобов'язань і фінансувати тероризм.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це заявила глава української делегації, заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль під час слухань у Міжнародному суді ООН у Гаазі.

"Сьогодні я стою перед світовим судом, щоб попросити про захист базових прав людини українців", - сказала Зеркаль.

За її словами, Росія продовжує демонструвати зневагу до своїх зобов'язань відповідно до міжнародних угод. "Як результат, українці стикаються з кампанією терору і культурного знищення", - сказала вона.

Зеркаль зазначила, що протягом декількох тижнів ситуація погіршилася: "Підтримувані Росією збройні угруповання знову посилили атаки і залякування цивільного населення. В українському місті Авдіївка лише протягом тижня, з 29 січня по 5 лютого 2017 року, незалежний моніторинг ОБСЄ підтвердив принаймні 8 смертей і 30 поранених з числа цивільного населення".

"Атаки на українське цивільне населення є логічним результатом російської підтримки груп, які здійснюють тероризм", - зазначила Зеркаль.

За її словами, збиття літака МН17 російською системою "Бук" не зупинило Росію у фінансуванні тероризму. Продовження підтримки з боку Росії призвело до атаки у Волновасі, обстрілу Маріуполя і Краматорська, а також вибухів, спрямованих проти мирного населення в Харкові, сказала Зеркаль.

"Це були не окремі випадки, а результат російського спонсорування тероризму", - заявила вона.

Глава української делегації також зазначила, що в окупованому Криму Росія демонструє "радянський стиль підходу до прав людини", пригнічуючи групи, які вона розглядає як ворогів. За її словами, тільки нещодавно 11 кримських татар, які проводили мирну акцію, були заарештовані.

"Це ще один із прикладів, як російський режим змушує мовчати тих, хто йому не подобається", - заявила вона.

Як повідомлялося, 16 січня 2017 року Україна подала позов до Міжнародного суду ООН для притягнення Російської Федерації до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації протягом її незаконною агресії проти України. Позов поданий у рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Слухання в Міжнародному суді ООН в Гаазі (Нідерланди) за позовом України для притягнення Росії до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації упродовж її агресії проти України відбудуться 6-9 березня 2017 року.Джерело: http://ua.censor.net.ua/v430853
Источник: https://ua.censor.net.ua/n430872
TUV4RVVYTTVSMEV3VEZoU1oyUkhWekJaT0djd1dVUlJkblJIUWpCYVlsSnNlVVJSZGpsSFFUQk1OMUpuZEVNMFNVNUhSREJNY2xKblRrTjNNRnBtVVhaa1F6Uk1lUzlSYkRsRE1UQlpSRkYxZEVOM01FeDJVbXBET0hZd1dVaFNaemxETUdaT1IwTXdURmhTWjA1REt6QlpSRkYxVGtNek1FeDRPREJLZWxGc09VTm9aazVEVkRCTVJGRnpUa042TUV4QlBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору