EN|RU|UK
 За кордоном
  6002  100

 Естонія має право вимагати від Росії вибачень або компенсацій за "радянську окупацію", - міністр юстиції Рейнсалу

Міністр юстиції Естонії Урмас Рейнсалу (Urmas Reinsalu) вважає, що в його держави є підстави вимагати від Росії як правонаступниці СРСР вибачень або компенсацій за збитки, яких вона зазнала в роки перебування в Радянському союзі.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"В Естонської держави є право вимагати вибачень або компенсацій, оскільки в неї зберігалася правонаступність після анексії з боку Радянського союзу в 1940 році", - заявив він у понеділок у парламенті, відповідаючи на депутатські запити.

Міністр зазначив, що в 2004 році уряд Естонії прийняв рішення про те, що, виходячи з міжнародного права, в ході "окупації" було завдано збитків і що виконавча влада повинна займатися цими питаннями. "Після 2004 року жоден наступний уряд не змінював цього рішення", підкреслив він.

У. Рейнсалу зазначив, що як міністр юстиції він має намір займатися цими питаннями і надалі, і повідомив, що при нинішньому уряді в кінці 2016 року за його ініціативою була створена експертна комісія з виявлення збитків, завданих державі тоталітарними режимами.

"У завдання комісії входить аналіз людських втрат у ході діяльності тоталітарних режимів, що окупували Естонію, оцінка економічного й екологічного збитку на основі методів, що використовувалися як в Естонії, так і в інших державах і вироблення рекомендацій щодо подальшої роботи", - сказав У. Рейнсалу.

За його словами, "міністерство юстиції займається виявленням завданих збитків і коли будуть готові відповідні висновки, необхідно буде довести їх до уряду для прийняття рішень". При цьому він зазначив, що вимоги естонців, які проживають на території, що відійшла до Росії після Другої світової війни, про відшкодування їм збитків, "є легітимними".

"Цими питаннями необхідно співпрацювати з Латвією і Литвою, щоб у нас була методика виявлення збитків, щоб на її основі робити висновки, яким чином визначити вимоги, використовуючи можливі варіанти міжнародного права", - сказав міністр.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n430913
VEhrNGRrdzVSMWN3V1VoU1ozUkRLekJaUkZKc2RFZFFaazVES3pCTWNsSm5PVU12TUV4RVVtaDBSMWN3V1RrNE1FdEVVWFowUjBJd1dtSlNhak42VVc5a1EyY3dTMGhSYjBoNlVXeGtSMEl3V1V4UmRuUkRPVEJhWWxKcWR6MDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору