EN|RU|UK
 Економіка
  8422  10

 Суд відпустив під заставу з-під варти двох топ-менеджерів ДП "Завод "Електроважмаш"

3 лютого 2017 року своїм рішенням Київський районний суд м.Харкова відпустив з-під варти двох топ-менеджерів Державного підприємства "Завод "Електроважмаш" під заставу 960 тисяч гривень для кожного.

Нагадаємо, що 28.02.2017 прокуратура Харківської області спільно з Управлінням захисту економіки і Головним управлінням Національної поліції області на одержанні хабара в розмірі 37 тис. доларів США затримали заступника директора і начальника управління заводу.

Як повідомила прокуратура на своєму сайті, під час обшуку і затримання на ДП "Завод "Електроважмаш" під час одержання хабара в робочих кабінетах заступника директора і начальника управління заводу було вилучено понад 9 мільйонів гривень. Походження зазначених коштів, а також можлива причетність інших посадових осіб ДП і чиновників у Києві, будуть встановлені в ході слідства.

Топ-менеджери обвинувачуються за статтею ч. 4 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі), яка передбачає позбавлення волі на термін від 8 до 12 років з конфіскацією майна і позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Злочин з такою кваліфікацією, згідно зі статтею 12 Кримінального кодексу України, належить до особливо тяжких злочинів, а згідно з приміткою до статті 45 КК - до корупційних злочинів. Це означає, що за такий злочин законом не передбачено ніяких варіантів пом'якшення відповідальності - ні можливості звільнення від відповідальності, у зв'язку, наприклад, з дійовим каяттям (ст.45 КК), ні призначення більш м'якого покарання, ніж передбачено законом (ст.69 КК ), ні звільнення від покарання або звільнення з випробувальним терміном в порядку статей 74-75 КК. Умовно-дострокове звільнення, амністію або помилування у разі такоїкваліфікації можливе тільки після відбуття не менше, ніж три чверті строку (статті 81, 86 КК). А заміна невідбутого строку більш м'яким - тільки після відбування двох третин строку (ст.82 КК).

Беручи до уваги те, що менеджери заводу були затримані в момент скоєння злочину, в справі не вбачається ніяких передумов для винесення виправдувального вироку. Спійманим на місці злочину підозрюваним явно загрожує реальний термін мінімум 8 років з реальним відбуванням не менше 6 років, тобто в наявності і вагомість доказів причетності до злочину, і тяжкість покарання. З огляду на виявлені у кабінетах суми грошей, суд, чомусь, встановлює досить м'яку і, як виявилося, посильну для підозрюваних заставу. На цей момент не відомо, хто ж і за які кошти вніс заставу за підозрюваних, які не могли, як співробітники держпідприємства, володіти навіть такою сумою.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n430994
VEhrNGRrdzVSMEl3V1ZCUmRFaDZVV3hrUXpjd1RGaFJkWFJIUXpCWlJGRjJkRWRETUZrdlVYUjBRemd3VEVSU2FVaDZVWEJrUTNjd1dVUlJkWFJIVnpCTVNUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору