EN|RU|UK
 Політика України
  42088  135

 В меморандумі України та МВФ є позиції щодо пенсійної реформи і ринку землі, - Данилюк

Оновлений меморандум України і МВФ, підписаний у кінці минулого тижня, містить, серед іншого, положення про пенсійну, земельну, банківську та інші важливі реформи.

Про це розповів у понеділок у Вашингтоні міністр фінансів України Олександр Данилюк, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Меморандум був підписаний, як було оголошено з боку МВФ про досягнення згоди (4 березня. - Ред.)", - підтвердив міністр.

Він уточнив, що з української сторони свої підписи поставили президент, прем'єр-міністр, міністр фінансів і глава НБУ.

Що стосується умов, передбачених у документі, Данилюк не став заперечувати, що вони охоплюють, серед іншого, пенсійну реформу.

"Насправді треба розуміти головне, чого хоче МВФ, і чого хочемо ми - це справедливої збалансованої пенсійної системи", - розповів глава мінфіну.

Для цього, за його словами, потрібно провести пенсійну реформу, яка збалансує Пенсійний фонд, щоб там не було дефіциту - "не відразу, звичайно, але це повинен бути певний період, визначений вектор для того, щоб позбутися дефіциту Пенсійного фонду, щоб люди отримували стабільну пенсію і мали чітке розуміння того, що в майбутньому пенсія буде справедливою".

Крім того, зазначив він, у меморандумі є позиція щодо ринку землі.

"Скільки років ринку землі у нас майже не існує насправді, де-юре. На практиці він є, землі купуються, продаються, все відбувається за сірими, дивним схемами", - констатував міністр. Тому, за його словами, дуже важливо домогтися зараз, щоб ринок землі запрацював, особливо для агросектору.

"Це наша конкурентна перевага - агросектор, але через обмеження, які ми самі встановили, ми не тільки робимо наших громадян біднішими, але також штучно обмежуємо потенціал агросектору", - зазначив глава мінфіну.

Ще одна важлива реформа стосується державних банків.

"Зараз ми володіємо як держава 55% банківської системи. Це дуже висока частка, і нам необхідно якомога швидше поліпшити роботу цих банків, щоб вони не "викривляли" конкуренцію, а також спланувати, як виходити з цих банків, тому що зрозуміло, що держава не може володіти 55% на ринку, це шкодить розвитку економіки", - зазначив Данилюк.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n430995
VEhrdlVXeE9RM2N3VEROUmRVNUROekJaTjFGMWFVUlJiblJETnpCTVdGRjFkRWRDTUV4RVVYWmtRekF3V1VGMlREbERNekJNV0ZGMlRrTTNNRms1T0RCTUwxRjBaRU01TUZsSVVteDBRelV3VEROUmMwTkVVbWRPUXpFd1dWUlJkblJIUVRCTWVsRnpTSHBSZGpsRE1UQk1NMUpuWkVkWE1GazVPREJLZWxGMFpFTTRNRXczVW1kT1EzY3dURE5SZEU1SFJEQk1lRGd3VEdaUmRHUkRPREJNV0ZGMU9VZE5NRXd6VVhORFJGSm5Ua014TUZsVVVYWjBSMEV3VEhwUmMwaDZVVzVPUTFNd1MxSTRNRXA2VW14MFF6a3dXVlJTYkhSRE9RPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору