EN|RU|UK
 Політика України
  10961  34

 Депутату Дзензерському загрожує 5 років в'язниці в Польщі за обман інвесторів на Варшавській фондовій біржі, - польські ЗМІ

Польська служба фінансового нагляду (PFSA) веде розслідування махінацій із коштами інвесторів, залученими холдингом WESTA ISIC S.A. в ході IPO на Варшавській фондовій біржі.

Про це повідомляють польські ЗМІ, посилаючись на власні джерела, передають Українські новини. Повідомляється, що влада Польщі веде розслідування спільно з Люксембургом, де зареєстрована материнська компанія холдингу.

"Через невиконання зобов'язань WESTA ISIC S.A. (Люксембург) Пенсійному фонду Польщі було завдано збитків у розмірі 5 млн злотих. За це українському депутату Денису Дзензерському загрожує тюремне ув'язнення терміном до п'яти років", - йдеться в публікації.

Йдеться про нецільове використання коштів інвесторів. У ході IPO власники холдингу WESTA ISIC S.A. заявили про намір витратити залучені 45,8 млн доларів на погашення кредиторської заборгованості підприємств холдингу та розвиток виробництва. Замість цього гроші були виведені на офшорні компанії і використані для особистого збагачення її власника, українського політика Дениса Дзензерського.

"Обставини дають всі підстави для припущення, що практики були націлені на легалізацію відтоку фондів у офшорні компанії, пов'язані з паном Дзензерським та інші компанії-філії для ухилення від сплати податків в Україні. Подібні дії є очевидно шахрайськими і були вчинені виключно для особистої вигоди пана Дзензерського", - йдеться в документах Польської служби фінансового нагляду.

В облікову політику підприємства WESTA ISIC S.A. були виявлені систематичні грубі порушення загальних стандартів бухгалтерського обліку, а також міжнародних стандартів бухгалтерського обліку.

У 2011 році компанія провела IPO на Варшавській фондовій біржі, в ході якого залучила від міжнародних інвесторів 46 млн доларів. Через систематичні грубі порушення правил Варшавської фондової біржі лістинг акцій компанії Westa був зупинений.

Ключові виробничі активи "МНПК Westa" зараз знаходяться в процесі банкрутства.

Зараз Денис Дзензерський обіймає пост заступника глави парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n431011
VEhrNGRrdzVRekF3VEZoUmRqbEhSREJaVEZGelRrZERaazVEWmpCTU4xRjFPVWROTUZsdVVYTkJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору