EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  2245  9

 Процесу створення ОСББ серйозно заважає відсутність Закону "Про ЖКП", - Зубко

Згідно зі Законом "Про особливості здійснення права власності" передбачено можливість практично всім мешканцям багатоповерхових будинків брати в управління свій будинок. Але цьому процесу серйозно заважає відсутність Закону "Про ЖКП", де визначено порядок надання послуги з управління.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Кабміну, на цьому акцентував увагу віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в інтерв'ю "Громадському радіо".

"Ми підготували усі підзаконні акти, які дають можливість проводити конкурс, заключати типовий договір, управляти майном. За 2016 рік створено близько 7000 ОСББ. Але процес передачі і взяття в управління будинку часто гальмують ЖЕКи чи керівні компанії, створені, коли забудовник будував будинок і залишав керівну компанію", - зазначив Зубко.

На його думку, ніхто не хоче втрачати такий ресурс, адже це величезний ринок і кошти щороку виділяють муніципалітети на ремонт житлового фонду.

Також читайте: Зубко: До 2025 року в 40% будинків має відбутися термомодернізація

"Коли є ОСББ або спільні власники, то кошти йдуть або ОСББ, або управителю, визначеному власниками будинку. Управитель контролює ремонт, якість і гарантію того, що це буде якісно зроблено. Якщо його немає, кошти йдуть ЖЕКу, і контроль за здійсненням ремонту здійснює саме ЖЕК", - наголосив Зубко.

На його думку, важливо, щоби люди усвідомили, що можуть розпоряджатися своєю власністю.

"Але для цього потрібно об'єднатися, переговорити з сусідами і взяти в управління цю власність", - підкреслив Зубко.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n431018
VEhrdlVXdzVSMFF3VEVoUmRYUkRLMHg1TDFGc2RFTldNRXB3T0RCS2NsRnpUa040TUV4NlVteDBRemxtVGtObE1FdElVV3RrUTFJPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору