EN|RU|UK
 Політика України
  3311  99

 "Постать Шевченка українців і створює Україну. І нашому поколінню, говорячи словами самого Тараса, "довелось запить з московської чаші московську отруту", - Порошенко

Творчість Тараса Шевченка вже близько двох століть є актуальною.

Про це заявив під час виступу на церемонії вручення національної премії імені Тараса Шевченка Президент України Петро Порошенко, передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу АП.

"Сьогодні - двісті третя річниця від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. І хочу привітати з цим днем кожного українця - і в Україні, і в діаспорі. Бо це та постать, яка об'єднує українців і створює Україну. Саме Шевченка з любов'ю і пошаною вже не одна генерація називає, і цілком заслужено, батьком української нації. Сила й велич Шевченка не лише в його поезії. Він повернув нам українцям історичну пам'ять, розбудив національну свідомість і примусив згадати про гідність, надихнув на боротьбу. Як слушно зазначав Євген Маланюк, Шевченко з усім натхненням поета намагався оживити й сполучити "спаралізовані" на той момент складники нації, "вдихнути історичне життя в завмерлий національний організм", - зазначив він.

Дивіться: Порошенко вручив премії імені Тараса Шевченка по 240 тис. грн 4 лауреатам. ВIДЕО

"І нашому поколінню, говорячи словами самого Тараса, "довелось запить з московської чаші московську отруту". Нині ми переживаємо найдраматичніший період новітньої історії. Але зараз у нас є чітке усвідомлення "свого шляху широкого"… Є наше відважне українське військо, є українська церква, є українська державна мова. Є сама держава і сучасна українська політична нація. В утвердженні незалежності та суверенітету нас зараз підтримує весь світ. Щодня ми керуємося настановою Тараса Григоровича: "Свою Україну любіть. Любіть її во время люте, В остатню тяжкую минуту За неї Господа моліть". Величний заповіт Тараса підняв національно-визвольну хвилю Української революції 1917-1920 років. Саме нині ми відзначаємо століття її початку та прагнемо засвоїти головний її урок - урок єдності, яка має бути понад усе. Його святого заповіту ми дотримувалися під час Революції Гідності. У всіх нас назавжди перед очима - один із перших героїв Небесної Сотні Сергій Нігоян. Аж пропікає душу його заклик: "Борітеся - поборете! Вам Бог помагає". Заповіт Тараса надихає наших воїнів на захист кожного клаптику української землі від російської агресії", - додав Порошенко.

"Шевченко, Шевченкове слово є опорою і натхненням для нашого громадянського і європейського поступу. Він, дивним чином, є завжди сучасним і завжди доречним. І не тільки тому, що ми, українці, так вважаємо. А насамперед, що глибину його слова, унікальність думки, непересічність життєвої долі давно визнали у всьому світі", - резюмував президент.

Дивіться також: Порошенко запропонує Раді ввести квоти української мови в телеефірах: "Я звертався до телевізійної індустрії із закликом самоорганізуватися. Не всі почули". ВIДЕО

"Наша культура в усі часи гуртувала українство. Об'єднує вона нас і тепер. Її традиційні пласти та модерні тенденції є міцним підґрунтям української ідентичності, культурної окремішності, а відтак і політичної суверенної української нації. Нам обов'язково треба продовжити роботу щодо розширення простору для національного культурного продукту. Наші кінематограф і книговидання доводять зараз свою конкурентоспроможність. Минулого року вийшло понад 30 українських фільмів. Звичайно, ця цифра навряд чи вразить Голлівуд чи Боллівуд, але це - рекорд за часів незалежності. Зараз разом із фахівцями ми спільно шукаємо дієву формулу сприяння національному кіно, але головне, що його оцінив і підтримав український і міжнародний глядач. Хочу наголосити, що Україну репрезентують і самобутні культури усіх її національних меншин. Наша Джамала довела це усьому світові. Громадяни не повинні мати жодних обмежень у задоволенні своїх мовно-культурних потреб", - додав Порошенко.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n431248
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcxT0RCTGFsRjBaRU41TUZsbVVYUmtRemt3VEhKUmRtbEVVVzkwUTNjd1dVUlJjMDVIUWt4NUwxRjFkRWRFTUV4MlVtcE9SME13V1ZCU1owNURkdz09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору