EN|RU|UK
 За кордоном
  4420  30

 Варшава відновила роботу польсько-російської групи над "складними" питаннями історії та політики

МЗС Польщі відновило роботу Польсько-російської групи зі складних питань. Міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський призначив 15 науковців, які спеціалізуються на польсько-російській історії та політичних питаннях.

Під час вручення номінацій науковцям міністр Ващиковський наголосив, що, незважаючи на відмінності, Польща і Росія повинні підтримувати контакти і вести широкий діалог, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Польща.


"У теперішній непростій ситуації ми декларуємо, що відкриті для конструктивної співпраці і вживаємо заходів, щоб вийти з глухого кута, в якому ми опинилися. Діалог є нашим спільним інтересом", - сказав польський міністр.

Вітольд Ващиковський також зазначив, що визнаючи право на різні інтерпретації історичних подій, Польща рішуче підкреслює необхідність поважати основні факти, і це питання слід обговорити з росіянами.

Головою Польсько-російської групи зі складних питань став професор Мирослав Филипович із Люблінського католицького університету. Історик підкреслив, що переговори і контакти з Росією дуже важливі й необхідні.


Тепер поляки чекають зустрічі з російськими представниками групи.

Польсько-російську групу зі складних питань було створено в січні 2002 року під час офіційного візиту президента РФ Володимира Путіна до Польщі, проте через погіршення відносин незабаром вона припинила свою діяльність. У червні 2008 року роботу групи було відновлено, тоді її співголовою став професор Адам Даніель Ротфельд. Результатом роботи науковців було видання двох публікацій: "Криза тисячу дев'ятсот тридцять дев'ять" і "Білі плями - чорні плями".
Источник: https://ua.censor.net.ua/n431369
VEhrNGRrdzVSMWN3V1VoU1ozUkRLekJaUkZKc2RFZFFaazVETHpCTU4xRjFPVWRYTUZsTVVYVk9Rell3VEVJNE1Fb3ZVWFowUXpjd1dYcFNhV1JEZDJaT1EyY3dURGRTWjJSSFZ6QlpPVGd3U25wUmJEbERhRWxPUTJZd1REZFJkVGxIVFRCWmJsSnNaejA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору