EN|RU|UK
 За кордоном
  2986  16

 Прем'єр Британії закликала Євросоюз посилити протидію російським кампаніям дезінформації

Британський прем'єр Тереза Мей закликала Європейський союз до тіснішої співпраці із західнобалканськими країнами для ефективного протистояння "кампаніям дезінформації" з боку Росії, навівши як приклад імовірну спробу перевороту в Чорногорії.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє ВВС.

Виступаючи на зустрічі з лідерами ЄС у Брюсселі, Мей попередила, що нестабільність, яка зросла в регіоні, загрожує колективній безпеці Євросоюзу.

"У світлі ймовірних спроб влаштувати переворот у Чорногорії я закликаю нас усіх зробити більше для протидії російським кампаніям дезінформації, які дестабілізують ситуацію, і зробити більш очевидним наш інтерес до співпраці з цим регіоном", - заявила британський прем'єр.

У кінці лютого спеціальний прокурор Чорногорії Мілівоє Катніч звинуватив російські спецслужби в причетності до організації імовірної спроби держперевороту в Чорногорії. Москва вкотре відкинула ці звинувачення, назвавши їх голослівними.

За версією чорногорської влади, 16 жовтня, коли в країні відбувалися парламентські вибори, якась група змовників планувала провести серію збройних нападів. Головною жертвою мав стати прем'єр-міністр країни Міло Джуканович.


Хаосом, який мав виникнути внаслідок цих дій, повинна була скористатися одна з опозиційних партій, яка б захопила владу і змінила б зовнішньополітичний курс Чорногорії - відмовилася б від планів щодо вступу НАТО і взяла б курс на зближення з Москвою.

Влада Чорногорії оголосила про запобігання спробі держперевороту і затримання причетних до цього 20 громадян Сербії, коли до закриття виборчих дільниць ще залишалося кілька годин.

У листопаді спеціальний прокурор Чорногорії Мілівоє Катніч оприлюднив нові подробиці розслідування і вперше офіційно заявив про російський слід у цій справі.

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков назвав ці заяви "абсурдними й божевільними".

Виступаючи в Брюсселі, Мей також повідомила, що Британія має намір вибудувати тісніші зв'язки з країнами цього регіону, а наступного року прийме в себе саміт Західних Балкан. Співпраця у сфері безпеки з балканськими країнами торкнеться, зокрема, боротьби з організованою злочинністю, корупцією і кібератаками.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n431377
VEhrdlVXNU9RekV3VEd0bk1FdE1VWFJrUjBFd1RGaFJkRGxEZDB4NUwxRjJPVWRCTUV3M1VYWTVRM2N3VEZCUmMwNURPVEJNVkZGelNIcFJhMlJEZHpCTWRsRjFkRU4zTUV3elVYVkllbEZyZEVNeE1FeDJVWFZPUXpZd1RFRm5NRXBJVW1kT1F6UXdXVXhSYzA1RE9UQmFZbEpxTTNwUmIwNURLekJaU0ZKc2RFZFFaazVEYmpCTU4xSm5Ua001TUV3M1VYTTVReXN3V1VSU2JIUkhVQT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору