EN|RU|UK
 Політика України
  879  8
Матеріали за темою:

 Червоний хрест про звільнення полонених: Потрібно створити дорожню карту

Обмін українських громадян, яких незаконно утримують на території ОРДЛО, буде розблоковано найближчим часом.

Таку надію висловив президент Міжнародного Червоного Хреста Петер Маурер під час брифінгу в п'ятницю, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Я запропонував обидвом сторонам, що треба пришвидшити ідентифікацію людей, які зникли безвісти. МКЧХ готовий зі свого боку виконувати роль такого фасилітатора, який зможе налагодити контакти по обидва боки лінії зіткнення... Ми маємо сподівання, що це питання буде вирішено найближчим часом", - сказав Маурер.

Також читайте: Україна наполягає на залученні Червоного Хреста до пошуку заручників в ОРДЛО, - Ірина Геращенко на зустрічі з главою організації Мауером

Він також пояснив, що механізм обміну заручниками слід удосконалити, й Україні потрібно розробити єдиний механізм щодо обміну людей, яких затримали внаслідок збройного конфлікту.

"Щодо питання обміну полоненими, то це досить складне питання. Треба створити дорожню карту, як саме цю проблему вирішувати. Дуже часто це питання проблематичним стає в плані обміну даними з одного боку на інший. Тут потрібно дотримуватися законодавчих норм, які можуть суперечити одна одній", - пояснив Маурер.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Червоний Хрест допускали у в'язниці найбільш одіозні і диктаторські режими, зокрема Хуссейн і Каддафі; єдині, хто їх не пускають - це РФ, - Ірина Геращенко

Президент МКЧХ зауважив, що достеменно невідомо, скільки зараз людей перебувають у незаконному утриманні на території ОРДЛО.

"Багато людей зникли безвісти внаслідок збройного конфлікту на сході України, але ніхто не знає їхньої точної кількості. Можливо, їх від 1000 до 2000. Пошук відповідей на питання і підтримка сімей таких осіб є одним із пріоритетних завдань", - зауважив Маурер.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Тандіт спростував заяву Рубана про зрив обміну полонених: "Ніяких обмінів він не міг провести. Спецслужби РФ намагаються посадити нас за стіл переговорів безпосередньо з терористами"
Источник: https://ua.censor.net.ua/n431414
TUV3M1VYTmtRemd3V21KUmRsTkVVWFk1UXlzd1RIWlJkblJET1RCTVdGRjJaRU0wTUV4NlVYVkRPSFpNZVM5UmRuUkRlREJNZWxKc2RFTTVaazVETHpCTU4xRjFPVU1yTUV3eE9EQk1MMUYyZEVNM01FdzNVWFprUXpFd1RETlNiRzU2VVhBNVF6RXdXVVJSYzNSREt6Qk1NMUYxVGtNMVNVNURiREJaUkZGMFpFZENNRmxLT0RCS1ZGRjJkRU01TUV4SVVYTk9SMEk9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору