EN|RU|UK
 За кордоном
  10037  71

 Європа досі не вірить у те, що Росія намагається її дестабілізувати, - Горбулін

Лідери європейських країн не можуть до кінця повірити в те, що керівництво РФ свідомо намагається дестабілізувати ситуацію в Європі.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, таку думку висловив директор Національного інституту стратегічних досліджень, радник Президента Володимир Горбулін у статті для "Дзеркала тижня".

За його словами, втручання Кремля у внутрішню політику західних країн отримало шанси на успіх тому, що Захід все ще не може повірити в те, що світ, який лише 20 років тому пішов від жахів Холодної війни, сьогодні зробив коло і перетворився у світ "постправди, постзаходу, та постпорядку". "Втім, навіть тут ми бачимо спробу "закамуфлювати" неприємну для наших західних партнерів реальність. Розмови про "постправду" або "альтернативні факти" можливі лише в одному випадку, якщо ви боїтеся вимовити вголос зрозуміліші і звичніші слова: брехня, пропаганда, дезінформація", - уточнює автор.

Горбулін вказує, що реакція Європи на знайомий виклик нагадує першу стадію класичного переживання стресових змін. "Європа, схоже, так і застрягла на першому етапі - шоці, який супроводжується запереченням. Запереченням того, що це взагалі можливо. Запереченням того, що ситуація драматично змінилася і більше не стане колишньою. Проходження цього етапу вимагає чесності перед самим собою, з чим у політкоректної Європи явно виникають проблеми. Але без такого прийняття Європі не перейти до інших етапів, включно з реальною зміною поведінки", - йдеться в статті.

Читайте також: Росія впливає на всі праворадикальні організації Європи, - Олланд

На думку аналітика, це "заперечення" сьогодні грає лише на руку Москві, яка додатково підживлює його, активно транслюючи тезу про те, що жодного втручання немає, нічого не змінилося і міжнародні відносини ще можна повернути в колишнє русло.

Горбулін вважає, що ані ІДІЛ, ані міграційна криза сьогодні не здатні знищити Захід як такий. Подібну мету може поставити і спробувати втілити в життя лише Росія, зокрема руками ісламських терористів та мігрантів. Досягти цієї мети Кремль зможе лише в тому випадку, якщо на Заході і далі робитимуть вигляд, що проблеми не існує.

Експерт констатує, що сьогодні, незважаючи на "стурбованість" світової спільноти втручанням Москви в політичні і виборчі процеси у всьому світі, подібні побоювання не виходять за рамки розмов. "Начебто створюються різноманітні дослідницькі центри, присвячені цій проблемі, пишуться тексти, приймаються резолюції... Але немає відчуття, що Захід справді готовий визнати простий, але від цього не менш тривожний факт (який, до речі, був зрозумілий у схожій ситуації середини 80-х): Москва ніколи не відмовиться від програм дестабілізації, оскільки основою цієї діяльності є два ресурси - гроші і командна система, в якій основну роль відіграють представники спецслужб (ба більше, кількість цих представників постійно збільшується)", - робить висновок Горбулін.

Читайте також: Реалізація будь-якого з "мирних планів" для України призведе до повної втрати країни, - радник Президента Горбулін
Источник: https://ua.censor.net.ua/n431597
VEhrdlVXczVReXN3V1VSUmMyUkhSREJNZGxKc2RFTTVUSGt2VVdoT1Eza3dXVVJSZG5SREx6Qk1Ramd3UzBSUmRuUkhRakJhWWxKcWR6MDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору