EN|RU|UK
 Економіка
  6347  55

 Інфляцію в Україні наразі не подолано, - глава Ради НБУ Данилишин

Казати про подолання інфляції в Україні сьогодні не можна.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив глава Ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин у статті для "Дзеркала тижня".

"Інфляцію не подолано тією мірою, коли про це можна казати, як про факт, що формує подальші тенденції. Рівень зростання споживчих цін не є достатнім показником", - пише він.

"Зниження темпів зростання споживчих цін можна вважати результатом збігу кількох факторів, характерною ознакою і наслідком якого було скорочення грошової пропозиції на споживчому ринку переважно через тривале зниження доходів населення на тлі природно високого рівня пропозиції товарів (переважно продовольчих) та послуг", - зазначає економіст.


За словами Данилишина, зараз складно давати прогнози про те, як довго вдасться зберегти низхідний тренд у споживчих цінах. "Якщо НБУ не зможе переломити негативні тенденції у ставленні населення до банківської системи та національної валюти, стимулюючи повернення і суттєве збільшення його коштів на банківських депозитах, то, на жаль, позитивні факти в ціновій динаміці можуть залишитися винятковими і не перетворитися в бажаний тренд", - підсумував він.

Нагадаємо, в січні 2017 року інфляція прискорилася до 12,6% в річному вимірі. Показник відповідає інфляційному прогнозу.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n431671
VEhrdlVXeE9RM2N3VEROUmRVNUROekJNYWxKcFRrTTBNRXd3ZGt3NVIxY3dURE5TYUU1RE56QlpMMUpvZEVkWE1GazVPREJaWWxKc2RFTTVNRXhvT0RCS00xRnJaRU5xWms1RFp6Qk1SRkYwVGtOM1NVNURaREJLU0ZGdmR6MDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору