EN|RU|UK
 Політика України
  1221  9

 Парубій пропонує протягом найближчих двох пленарних тижнів переформатувати ЦВК і Рахункову палату

Голова Верховної Ради Андрій Парубій сподівається, що парламент зможе на найближчих пленарних тижнях 14-17 і 21-24 березня переформатувати склади Центральної виборчої комісії та Рахункової палати, а також доукомплектувати комітети ВР.

Про це він повідомив на засіданні погоджувальної ради, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські Новини.

"Я вважаю, що ми нарешті повинні вирішити питання з розподілом народних депутатів, які отримали мандат, по комітетах. Звертаюся до голови Регламентного комітету, щоб завтра ми змогли вийти на рішення і народні депутати, які не в ходять до складу комітету, були розподілені по комітетах", - закликав Парубій.

"Я вважаю, що протягом найближчих двох тижнів ми повинні розглянути питання Рахункової палати ... Також я закликаю, щоб були проведені остаточні консультації, і якщо не цього тижня, то наступного, а, швидше за все, так ми і встигнемо, ми б змогли розглянути питання Центральної виборчої комісії", - сказав він.

Спікер сподівається, що до 18 березня закінчаться всі необхідні консультації та парламент зможе ухвалити позитивне рішення.

Також Парубій зазначив, що до нього неодноразово звертався голова комітету з питань бюджету Андрій Павелко (фракція "Блок Петра Порошенка") з проханням винести питання Рахункової палати на розгляд депутатів.

Разом з тим, Верховна Рада має намір розглянути близько 65 законопроектів 14-17 березня. Про це йдеться в розкладі засідань парламенту на 14-17 березня.

14 березня Рада планує розпочати засідання з розгляду законопроекту №0120 про ратифікацію угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, а потім перейти до питань фінансів і банківської діяльності.

Зокрема на порядку - законопроект №5361 про дозвіл небанківським фінустановам випускати електронні гроші, а також у другому читанні законопроект №2456-д про вдосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг.

Також депутати мають намір розглянути блок питань паливно-енергетичного комплексу, серед яких у другому читанні законопроект №4334, що передбачає передачу повноважень щодо затвердження тарифів на теплову енергію, яка вироблена з альтернативних джерел енергії (крім ТЕЦ, ТЕС і когенераційних установок) від Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг до органів місцевого самоврядування.

15 березня Рада за традицією планує почати з питань ратифікації, зокрема розглянути законопроект №0125 про ратифікацію конвенції з Люксембургом про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи і на капітал.

Після цього на порядку денному значиться блок питання захисту прав внутрішньо переміщених осіб, серед яких законопроект №3459 про забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб.

16 березня першим на порядку стоїть блок питань національної безпеки і оборони, зокрема законопроекти №2504а-д про Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних (повторне друге читання) і №5112 про запровадження штрафу в розмірі до 2,5 тис. гривень за вживання алкогольних напоїв військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів.

Крім того, парламентарії мають намір розглянути питання житлово-комунального господарства і будівництва, серед яких у другому читанні законопроект №4550 про підняття ставки фінансування за кредитами на будівництво (придбання) доступного житла з 3% до 10%, а також №1581-д про житлово-комунальні послуги.

Останнім цього дня стоїть блок питань транспорту, зокрема в другому читанні законопроект №2712, яким надається право ходити під державним прапором України судам, що перебувають у власності фізичних осіб-підприємців, а також юридичних осіб, зареєстрованих на території України.

17 березня в парламенті пройде година запитань до уряду. А після о 12.30 планується проведення урочистого засідання Верховної Ради, присвячене 100-річчю українського модерного парламентаризму (17 березня (н.с.) 1917 року було проголошено створення Української центральної Ради. - Ред.)

Источник: https://ua.censor.net.ua/n431735
VEhrdlVXNDVRM2N3V1VSU1p6bERlREJhWWxGMVV6aDJNRXBNVVc5SWVsRndkRU5UTUVwd09EQkxSRkZ6VGtkR01GbFFVWFprUXpZd1REZFJjM1JEZDBsT1F5OHdURVJSZFRsRGR6QlpURkZ6UVQwOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору