EN|RU|UK
 Політика України
  25792  139
Матеріали за темою:

 Нехай приїжджає, але несе відповідальність за порушення законодавства України, - Геращенко про учасницю Євробачення від РФ Самойлову

Народний депутат, радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко вважає, що Україна може дозволити представниці Росії на міжнародному конкурсі Євробачення-2017 Юлії Самойловій приїхати до Києва, але за незаконне відвідування окупованого Криму їй доведеться відповісти згідно з українським законодавством.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Жодних провокацій у виборі Самойлової від РФ немає. У Криму бували всі, практично, - Пєсков

"У той день, коли Джамала тріумфально перемогла на Євробаченні з піснею про утиск кримських татар в окупованому Криму, стало очевидно, що Росія буде мстити і використовує цей факт з метою гібридної війни проти України. У мене немає сумнівів, що питання підбору кандидатури від РФ на Євробачення було під жорстким контролем Кремля. І там не могли не знати, що Юлія Самойлова була на гастролях в окупованому Криму, а відтак порушувала законодавство України. Таким вибором РФ ставить Україну перед двома варіантами рішення, кожен з яких несе певну небезпеку для внутрішньополітичної ситуації і буде використовуватися для створення атмосфери ненависті до нашої країни", - написав Геращенко.

1. Не пускати в Україну Юлію Самойлову за факт порушення нею правил відвідування окупованої території АРК Крим.

Це буде використано російською пропагандистською машиною для роздмухування ненависті проти нашої країни як на своїй території, так і серед громадян України на окупованій території. Мовляв, дивіться, дівчину з обмеженими фізичними можливостями, співачку не пускають в Україну, не даючи їй гідно представити Росію на європейському пісенному конкурсі.

2. Пустити Юлію Самойлову в Україну, притягуючи її водночас до відповідальності за порушення державного кордону. Таким чином, оскільки ми не можемо робити винятків ні для кого і заохочувати, таким чином, порушення порядку перетину державного кордону України.

Також читайте: Учасниця Євробачення від РФ Самойлова з 2016 року перебуває в базі "Миротворця" за "незаконний перетин кордону України"

"Я вважаю правильним другий варіант. Нехай приїжджає, але несе відповідальність за порушення законодавства України. Таке рішення буде оптимальним з різних сторін, оскільки ми не забороняємо візиту російської конкурсантки в Україну, а й публічно покажемо, на її прикладі, що не маємо наміру залишати безкарним факти порушення державного кордону України. Думаю, що і наші західні партнери поставляться з розумінням до такого рішення.

Також Геращенко навів витяги із законодавства України, що визначають процедуру відвідування окупованих територій і відповідальність за її порушення, підготовлені експертами Українського інституту майбутнього.

НОРМАТИВНІ АКТИ
ЩОДО РЕГУЛЮВАННЯ ЗАБОРОНИ В'ЇЗДУ ІНОЗЕМЦІВ
В УКРАЇНУ

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України
(від 15 квітня 2014 року № 1207-VII)
Стаття 3. Тимчасово окупована територія
1. Для цілей цього Закону тимчасово окупованою територією визначається:
1) сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій;

Стаття 4. Правовий режим тимчасово окупованої території
1. На тимчасово окупованій території на строк дії цього Закону поширюється особливий правовий режим перетину меж тимчасово окупованої території, вчинення правочинів, проведення виборів та референдумів, реалізації інших прав і свобод людини і громадянина.

Стаття 10. Порядок в'їзду осіб на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї
2. В'їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзд з неї допускаються лише за спеціальним дозволом через контрольні пункти в'їзду-виїзду.
Порядок в'їзду іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї встановлюється Кабінетом Міністрів України.


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 4 червня 2015 р. № 367
Київ
Про затвердження Порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї

3. В'їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї здійснюються через контрольні пункти:
іноземців та осіб без громадянства - за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом ДМС або територіальним підрозділом ДМС у Новотроїцькому чи Генічеському районі Херсонської області;


КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ​
Стаття 332-1. Порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї
1. Порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави -
караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.
2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища, -
караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою, -
караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Також читайте: СБУ вивчить питання щодо дозволу на в'їзд в Україну російській співачці Самойловій, - Гітлянська

КПК УКРАЇНИ
Стаття 216. Підслідність
2. Слідчі органів безпеки здійснюють досудове розслідування злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 112, 113, 114, 114-1, 201, 258-258-5, 265-1, 305, 328, 329, 330, 332-1,
333, 334, 359, 422, 436, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 446, 447 Кримінального кодексу України.

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства
(від 22 вересня 2011 року № 3773-VI)

Стаття 13. Підстави для заборони в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну
1. В'їзд в Україну іноземцю або особі без громадянства не дозволяється:
в інтересах забезпечення національної безпеки України або охорони громадського порядку;


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Служби безпеки України
01.06.2009 N 344
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок прийняття Службою безпеки України рішень
про заборону в'їзду в Україну іноземцям та
особам без громадянства

2. Рішення про заборону в'їзду в Україну особі
(далі - рішення про заборону в'їзду) приймається в інтересах
забезпечення безпеки України у разі, якщо є наявність достатньої
інформації, отриманої в установленому законом порядку, про факт
вчинення нею суспільно небезпечного діяння, незалежно від
території його вчинення, яке суперечить інтересам забезпечення
безпеки України, попередження, виявлення, припинення та розкриття
якого віднесено до компетенції СБ України.

6. На підставі відомостей, викладених у довідці, у
функціональному підрозділі Центрального управління, регіональному
органі готується постанова про заборону в'їзду в Україну (додаток
до Інструкції).

пропонований строк заборони в'їзду в Україну особі (від шести місяців до п'яти років).

Нагадаємо, що 62-й за рахунком міжнародний пісенний конкурс Євробачення навесні буде приймати столиця України. Свою участь у конкурсі підтвердили 43 країни. Це рекордна кількість учасників, яка за всю історію Євробачення повторювалося лише двічі - в 2008 і 2011 роках. Головною ареною обрано Міжнародний виставковий центр. Півфінали Євробачення-2017 в Києві відбудуться 9 і 11 травня, фінал - 13 травня.Джерело: http://ua.censor.net.ua/n431841Источник: https://ua.censor.net.ua/n431848
TUZwVVVYTjBSMEV3VERkUmMyUkRkekJaWmxGMFpFTTVNRXd6VW1wNU9IWXdTbEJSZEdSSFFUQk1SRkpwWkVNeE1Fd3pVWFYwUXl0SlRrTlJNRXd6VW1kMFF5c3dUREIyVERsREx6Qk1OMUpuVGtkRU1GbHFVWFJrUXprd1RETlNhak42VVdoT1Eza3dXVVJSZG5SRGVEQk1SRkpvT1VNeE1Fd3pVWFprUjFCbVRrTmhNRmxFVVhWT1F6aG1Ua05uTUV3M1VtZGtSMWN3V1RnOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору