EN|RU|UK
 Економіка
  8772  31

 Українські фінустанови знову почали видавати кредити на купівлю житла

Після застою в кілька років українські фінустанови знову почали видавати кредити на купівлю житла. Правда, позики надають лише поодинокі банки і під чималі відсотки.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", за підрахунками аналітиків, видавати позики на житло готові тільки п'ять банків. При цьому, вимоги до клієнтів стали більш жорсткими, а річні ставки залишилися в середньому на рівні 22-23%. Додайте ще кілька відсотків на страховку і нотаріальні витрати у разі оформлення кредиту. Для порівняння, у Швейцарії середня ставка становить 1,7% на рік, у Німеччині - близько 2%, в США - 3,7%. За словами Івана Кудоярова, фахівця ринку нерухомості, в Україні такі високі ставки за кредитами через значні ризики. Саме тому більшість банків досі не відновлює іпотечні програми. В Європі ж інша культура кредитування і довірливіше ставлення людей до самих банків.

За нинішніх ставок українець за десять років дії кредиту додатково виплачує суму вдвічі більше вартості самої квартири, підрахували аналітики. Тому іпотека в нашій країні вигідна в основному тим, кому не вистачає тільки певної частини грошей для купівлі житла. І тільки у вже зданих в експлуатацію будинках. В об'єктах, які ще будують, отримати квартиру в кредит майже нереально, запевняє президент будівельної корпорації "Ріел" Ростислав Мельник. Видавати кредит на житло, яке існує тільки в планах, банк не погодиться, тому що майнові права не можуть бути предметом застави.

Українські фінустанови знову почали видавати кредити на купівлю житла 01

Саме тому багато забудовників пропонують покупцям знижки і програми відстрочок платежів. На відміну від іпотеки, виплата частинами укладається безпосередньо із забудовником і під незначні відсотки. Правда, перший внесок повинен бути не менше 40%. І, до того ж, більшість програм діє тільки до завершення будівництва комплексу. Тоді як іпотечні кредити можна виплачувати 20 і більше років.

Деякі забудовники пропонують виплату частинами і на більш тривалий термін - до 10 років. За словами Ярослави Чапко, директора компанії City Development Solutions, в такому випадку додається валютний коефіцієнт і з'являються додаткові річні ставки. Наприклад, по Києву в середньому ця цифра становить 14-17% на рік.

Зараз в економ-сегменті такими програмами користується майже кожен другий покупець. Тоді як іпотеку оформляють менше ніж піввідсотка майбутніх власників. За оцінками експертів, європейські відсотки на житло в Україні будуть доступні не раніше ніж через 2-3 роки після остаточної стабілізації економічної ситуації. У нинішніх умовах банки не готові йти на такі ризики. У той же час без позик, наприклад, киянину доведеться збирати гроші на новеньке житло в середньому 10-15 років, підрахували аналітики.

Новина публікується на правах реклами.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n431903
VEhrNGRrdzVRell3V1VSUmRHUkRNREJNYWxKbmJucFJkbVJETVRCWlJGSm5PVWRHTUV3M1VYWk9SMWN3V1VoU1ozUkhUUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору