EN|RU|UK
 Політика України
  8327  47

 Головреда Цензор.НЕТ включили до складу групи судових експертів у рамках розслідування справи про штурм Євромайдану і проведення АТО на Майдані 18-20 лютого 2014 року

Також у складі групи експертів колишні і теперішні співробітники правоохоронних органів, юристи.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці розповів головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

"Мене включили до складу групи судових експертів у рамках розслідування управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури у справі про штурм Майдану і проведення антитерористичної операції на Майдані 18-20 лютого 2014 року", - написав він.


"Мета експертизи - проаналізувати рішення і дії керівників операції зі складу СБУ, МВС, НГУ на предмет відповідності дій законодавству і нормативній базі про проведення АТО. Відновити хід подій", - зазначив журналіст.

За його даними, у складі групи експертів також колишні і нинішні співробітники правоохоронних органів, юристи.


"Раніше мене вже залучали до експертизи та реконструкції подій під час експертиз із проведення АТО - про хід війни, а також про Іловайську операцію. У складі експертних груп там також були колишні і теперішні військовослужбовці, офіцери й генерали. Висновки військово-тактичних експертиз в обох випадках були жорсткими й об'єктивними, на мій погляд, і сподіваюся, їх використають у майбутньому на судових процесах. Роботу експертів не оплачують, ніяких привілеїв вони не отримують, ніяких "корочок", які можна десь показати, не видають. Зрозуміло, ніяких держнагород за цю роботу мені не потрібно, вважаю, що надати всю можливу допомогу в розслідуванні найстрашнішого злочину в історії сучасної України - мій обов'язок як журналіста і громадянина. Зроблю все, що необхідно", - запевнив Бутусов.

"Експертиза триватиме, сподіваюся, до двох місяців, це необхідний інструмент на судовому процесі. Інформації для аналізу вже чимало, можна зробити висновки на основі точно встановлених фактів і доказів, так що думаю, затягування з висуненням обвинувачень і початком суду цього року виникнути не має", - наголосив він.


"Цензор.Нет" уже три роки продовжує збирати всю можливу інформацію про події на Майдані 18-20 лютого. Ми взяли участь у проекті відеореконструкції подій 20 лютого спільно з волонтерською групою "Таліоніс". Усю цю зібрану інформацію буде використано для оцінки дій керівництва АТО на Майдані", - констатував Бутусов.

Нагадаємо, раніше за підтримки "Цензор.НЕТ" Лабораторія реконструкції подій Jus Talionis створила фільм-реконструкцію "Висота "Жовтневий" про розстріл активістів Майдану 20 лютого 2014 року. Пізніше відеороботу було оновлено цй доповнено.

Попередню частину реконструкції "Висота "Жовтневий" дивіться тут.

Зокрема, реконструктори відео провели посекундну і покадровую відеореконструкцію подій на Майдані 20 лютого 2014 року з 06:00 до 12:00. Також окремо взято епізод вбивства Мельничука (Володимир Мельничук, 39 років, загинув 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській від снайперської кулі. - Ред.) о 17:00.

Завдяки цій роботі можна відстежити будь-кого, кого ідентифіковано хоча б на одному кадрі або фото, а також можна побачити, що відбувалося в усіх куточках Майдану Незалежності і вул. Інститутської в один і той самий момент часу, а головне ці результати дають змогу кожному робити висновки про розвиток подій і тих, хто стріляв.

Головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов наполягає, що відеоробота "Висота "Жовтневий" - це не документальний фільм для загального перегляду. Передовсім, він буде мати дуже велике значення як доказ у суді у справі про розстріли активістів Майдану 20 лютого 2014 року.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n431933
TUZsRVVYWjBRek13V1VoUmRUbEhWekJNVkZKbk9VTjVNRXhFVVhaa1F6a3dXVGhuTUV4bVVYVTVReXN3V1daUmRVNURPVEJhWWxGemFVUlJkbVJEZDBsT1F6Z3dURVJSZFdSRE1EQk1SRkYyWkVkWFRIa3ZVV3RrUjBRd1dVeFNaemxIUWpCTU4xRnphVVJSY25SSFFUQmFZbEYxVXpoMk1GbEVVWFowUXpNd1dVaFJkVGxIVnpCTVZGSm5PVU41TUV4RVVYWmtRemt3V1RrNE1FeFlVWFYwUjBJd1RDOVJkR1JIUVRCWlRGRjFUa016TUV4Q09EQkpWRkZ6ZEVkQk1FdzNVWFpPUTNjd1RHNVJkRTVEZHpCTU1UZ3dTbEJSYmpsRGFtWk9Remd3VEVSUmRXUkRNREJNUkZGMlVUMDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору