EN|RU|UK
 Політика України
  13595  39

 Україна перейде до страхової медицини з початку 2019 року, - МОЗ

До кінця 2018 року МОЗ планує закінчити медреформу.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, Кабінет Міністрів України розглянув пакет документів, які запустять медичну реформу в країні. Про це сьогодні під час брифінгу повідомила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

Реформа медицини, пропонована урядом, зокрема, змінить систему фінансування в медсфері. Основна її мета - створення системи медстрахування для пацієнтів. Передбачається, що нова система в повному обсязі запрацює в 2019 році.

Таким чином, держава вводить оплату лікарням і приватним клінікам за конкретні медичні випадки з конкретними людьми - за рахунок страхових внесків громадян.

"Уже є концепція 2016 року, і ґрунтуючись на цій концепції, ми написали законопроект, який втілює реформу фінансування медпослуг," - сказала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

За словами Супрун, уряд вже ухвалив кілька постанов, які стосуються доступності ліків. І програма доступності ліків буде розширюватися щорічно.

Основна мета реформи в тому, щоб пацієнти припинили оплачувати медпослуги "в кишеню лікаря". Для цього буде прийнятий обов'язковий пакет безкоштовних медпослуг, які гарантує держава. Перш за все, цей принцип стосується первинної та невідкладної медичної допомоги.

Заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик висловив упевненість у тому, що найближчим часом, в Україні буде прийнятий Національний перелік основних лікарських засобів, який забезпечить медпрепаратами хворих на діабет, бронхіальну астму і серцево-судинними захворюваннями.

"Безкоштовні ліки - це гарантія захисту пацієнтів", - сказав він.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n432246
VEhrdlVXOWtSMFF3VEM5U1owNUhSREJNTUdjd1MxQlJkVGxIVURCTU0xRnpRemgyTUV4NlVYUmtRekF3VEdwU2FIUkROREJNTTFGelNIcFJkRGxEZHpCWlNGSnNkRU13TUV4RVVYWmtRemt3V1Robk1GbFFVbWRPUjFBd1RGUlNaek42VVcxMFEzY3dURWhSZGs1SFZ6Qk1NVGd3U25wU2JIUkRPVEJNWmxGMFRrTXJNRmxFVVhaMFEzbEtPVWRR
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору