EN|RU|UK
 Політика України
  8641  42

 Замість гауптвахти - штраф: Рада ухвалила закон про покарання військовослужбовців-порушників

Верховна Рада ввела штрафи за скоєні військовослужбовцями адмінпорушення як альтернативу гауптвахті.

За зміни до деяких законів щодо посилення відповідальності військових та інших осіб №5112 в цілому проголосували 229 народних депутатів, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на LIGA.net.

Ухваленим законом запроваджено можливість штрафувати військовослужбовців-порушників замість того, щоб арештовувати і відправляти на гауптвахту. Згідно з документом, відмова від виконання законних вимог командира тягне за собою штраф від 70 до 145 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на термін до семи діб. За таке порушення в умовах особливого періоду передбачено штраф від 145 до 285 мінімумів доходів громадян або гауптвахта на термін від семи до десяти діб.

Відповідно до законодавчого акту, ті, хто без дозволу покинули військову частину або місце служби, потрапляють на гауптвахту до п'яти діб. Знищення або пошкодження військового майна тягне за собою штраф від 70 до 145 мінімумів або арешт на гауптвахті до семи діб. В умовах же особливого періоду штраф збільшено до 145-285 мінімумів, арешт - до семи-десяти діб.


За незаконне користування військовим транспортом або іншим майном, не для виконання завдань, передбачено штраф від 70 до 145 мінімумів або арешт на гауптвахті до семи діб. В умовах особливого періоду штраф становить від 145 до 285 мінімумів, арешт - від семи до десяти діб.

Перевищення військової влади або службових повноважень буде каратися штрафом від 70 до 145 мінімумів або арештом на термін до семи діб, в особливий період - штрафом від 145 до 285 мінімумів або гауптвахтою від семи до десяти діб.

Як наголошують у пояснювальній записці до документа, можливість штрафу дозволить забезпечити невідворотність покарання для окремих категорій, наприклад, для військовослужбовців-жінок, до яких не можна застосувати арешт на гауптвахті.

Також сьогодні, 16 березня 2017 року, Рада ухвалила закон, яким затвердила створення електронного реєстру військовозобов'язаних.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n432255
VEhrNGRrdzVSMGt3V1V4U1owNURkekJaVkZGMVNIcFJjM1JIVnpCTWJsSm5aRWROTUV4eVVYWjBRM2t3VERkU1oyUkROekJaVUZGMGRFTjRNRXczVVhOMFIwY3dXbGs5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору