EN|RU|UK
 Економіка
  6917  10

 "Є пряма підозра на спробу маніпуляцій результатами тендеру", - Коболєв пояснив причини звільнення Прокопіва

Ігор Прокопів звільнений з посади глави "Укртрансгазу" рішенням правління.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, за повідомленням голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва, глава "Укртрансгазу" Ігор Прокопів був звільнений з посади рішенням правління.

"У рамках стандартної процедури аудиту фінансових результатів групи НАК "Нафтогаз України" ми отримали від зовнішнього незалежного аудитора висновок, згідно з яким він не зміг отримати достатніх аудиторських доказів для підтвердження цілої низки закупівель "Укртрансгазу" і, відповідно, коректності їх відображення у фінансовій звітності компанії. Безпосередньо висновки зовнішнього фінансового аудитора не є висновками, які можуть свідчити про наявність чи відсутність корупції чи інших порушень. Але вони є важливим "дзвінком" для внутрішнього аудиту групи НАК "Нафтогаз України", - сказав Коболєв. - Після цього внутрішній аудит НАК приступив до вивчення того переліку трансакцій, які потрапили до цього списку. Вивчення виявило, що принаймні дві з них мають ознаки зловживань при проведенні тендерних процедур. Матеріали щодо однієї з них вже передані правоохоронним органам, які ініціювали за цим фактом кримінальне розслідування".


За словами Коболєва, уряд зрештою прийняв рішення, що розбиратися в цій ситуації має не тільки внутрішній аудит "Нафтогазу", але і наглядова рада.

"За завданням наглядової ради служба внутрішнього аудиту, в якій, до речі, в листопаді 2016 року відбулась зміна керівника, повторно вивчила ситуацію в "Укртрансгазі" і дійшла висновків, що щодо обох раніше згаданих мною трансакцій допущено в одному випадку порушення в організації та проведенні тендеру, а в іншому випадку є пряма підозра на спробу маніпуляцій результатами тендеру. В обох випадках це призвело до того, що провайдерами послуг виявилися компанії, які ці послуги, по суті, надавати не можуть. Наглядова рада зажадала від "Укртрансгазу" прокоментувати виявлені факти і результати повторної перевірки і пояснити, як це могло статися і що з огляду на це вони планують робити. Керівництво "Укртрансгазу" на початку цього року прийшло з поясненнями в аудиторський комітет спостережної ради. Позиція, яку особисто висловив глава компанії, була наступною: все, що відбувалося, правильно, законно, і далі так робитимемо. Це і стало причиною рішення про відсторонення голови "Укртрансгазу" - сказав Коболєв.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n432462
VEhrdlVXMTBReXN3VEVoUmRuUkROekJhVkZGemJucFJiamxIUVRCTU4xRjFkRU1yTUV3dlVteDBRM2xNZVM5UmREbERlVEJhWWxGMU9VZE5NRXd6VVhSa1F6a3dURE5TYWpONlVXNWtRM2N3V1ZSU1ozUkRLekJNVUZGelRrTXpaazVEYWpCTWNsSm5Ua2RETUZsRVVYTk9Remt3V1VoUmN6bERkekJNWXowPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору