EN|RU|UK
 Політика України
  40454  370
Матеріали за темою:

 Порошенко "узаконив" блокаду Донбасу через соцопитування і реакції місцевої влади, - "Дзеркало тижня"

Президент Петро Порошенко надав офіційний статус блокаді окупованого Донбасу з огляду на громадську думку і активну реакцію місцевих рад.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише перший заступник головного редактора "Дзеркала тижня" Сергій Рахманін в своїй статті.

За його словами, більшість джерел стверджують, що рішення про транспортну блокаду далося президентові нелегко. Остаточно до нього Порошенко схилився під впливом двох аргументів. Перший з них - замір громадської думки. Рахманін вказує, що люди, які входять в оточення президента, запевняють, що він уважно стежить за реакцією населення.

"За нашою інформацією, останнє закрите опитування показало: вже не 7%, як спочатку, а понад половина населення підтримує дії блокадників. Якщо це справді так, ігнорувати цю обставину він не міг. Він мав перехопити ініціативу, при цьому не відмовляючи собі в задоволенні жорстко розкритикувати ініціаторів блокади", - йдеться в статті.


Читайте також: Важливо вирішити питання блокади на Донбасі мирним шляхом, із повагою до територіальної цілісності України, - Держдеп США

Другим аргументом стала активна реакція на блокаду сотень місцевих рад, помножена на фактичну відсутність у Банкової впливу на більшість регіонів і слабкість силовиків.

"Колишню вертикаль влади зруйновано, нову де-факто не створено. Багато хто з губернаторів не почуваються членами владної команди чимось зобов'язаними президентові, окремими областями АП змушена керувати в ручному режимі. У низці регіонів голови держадміністрацій і місцевих рад або активно сприяли підтримці блокади, або негласно потурали їй, або зайняли вичікувальну позицію. Географія територій, де органи влади та місцевого самоврядування могли підтримати політику припинення торгівлі з окупованими територіями, розширювалася", - вказує Рахманін.

Автор зазначає, що принаймні три джерела стверджували, що подібний розвиток подій серйозно налякав Порошенка.

"Громадська думка - проти нього. Його неспроможність контролювати ситуацію ставала очевидною. І для населення, і для Заходу. Що довше він зволікав із рішенням, то слабкішим ставав. Чим полегшував життя зовнішньому ворогу держави, тобто Росії. А також внутрішнім політичним опонентам Петра Олексійовича. І тим, хто голосно протестував проти блокади, і тим, хто привселюдно її підтримував", - вказується в статті.

Читайте також: Париж стурбований рішенням РНБО про припинення вантажоперевезень із Донбасом, - МЗС Франції

За словами автора, вдалий момент для застосування проти активістів блокади сили було втрачено. Навіть коли глава держави затребував від силовиків жорстких дій, вони не поспішали проявляти активність, спочатку бажаючи забезпечити собі гарантії у вигляді рішення РНБО. Врешті-решт силу все ж застосували, однак сприятливий для цього момент вже минув, а силу резонансу оцінили неправильно.

"Залишалося одне - оголосити блокаду офіційно, про що й було прийнято рішення в ніч з 14-го на 15-е. Опівночі апарат РНБО розіслав запрощення членам Ради. Проект рішення негайно розробив Турчинов. Президент його формулювання затвердив", - уклав Рахманін.

Читайте також: Дав команду заслухати справи щодо Парасюка. Якщо є неспростовні факти, матеріали будуть забрані в ГПУ з можливим висуванням обвинувачень нардепу, - Луценко. ВIДЕО

Нагадаємо, 15 березня РНБО в ході екстреного засідання прийняла рішення призупинити переміщення вантажів через лінію зіткнення на Донбасі. Рішення було того ж дня введено в дію указом Президента України.Источник: https://ua.censor.net.ua/n432508
TUV4SVVYVTVReXN3VEhKUmMwNURNREJNUVdjd1REZFNaMDVETURCTWRsRjJhVGgyTUVvdlVYWjBSMEV3VERkU2FVNURNVEJNTTFGMWRFTXJUSGt2VVhOa1F6Y3dURGRSZFhSRGR6Qk1WRkZ6U0hwUmRrNUhWekJaU0ZKb2RFTXhNRXhNVVhSVFJGSm5aRU4zTUV4NlVYWjBRM2t3V1VSU2FqbERNREJaVUZGemRFTjNNRXd6VVhaa1IxQm1Ua01yTUV3dlVYVk9SME13V1ZCUmMzUkRkekJNTTFGMlpFZFFaazVETHpCYVlsRjBUa2RETUZsRVVYVk9Remd3VEhKUmMwaDZVV3hPUXlzd1RETlJjMlJEZHpCWlJUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору