EN|RU|UK
 Економіка
  12701  149

 Мінімальні ціни на сигарети - це монопольна змова, - Загородній

У встановленні мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби зацікавлені виробники дорогих сигарет середнього і дорогого сегменту, а уряд України вибудовує на тютюновому ринку монопольну схему.

Як передає Кореспондент, так вважає відомий блогер, експерт Національної антикризової групи, Тарас Загородній.

Нагадаємо, що 13 березня 2017 ДФС України знову оприлюднила проект постанови КМ України "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну" (попередні спроби були в кінці 2015 і в червні 2016 року). Зміст документа і позиція чиновників викликають багато питань. Це вже третя спроба закріпити на законодавчому рівні розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби.

Експерт Національної антикризової групи Тарас Загородній, зазначає, що нововведення вигідні найбільшим тютюновим виробникам, які контролюють 95% тютюнового ринку в Україні (мова йде про ЗАТ "Філіп Морріс Україна", ТОВ "Брітіш Американ Тобакко Сейлз енд Маркетинг України" і ВАТ "Джей Ті Інтернешнл Україна"). На його думку, саме ці компанії через розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби в Україні намагаються створити монополію на тютюновому ринку України за підтримки чиновників вищих ешелонів влади. Цей регуляторний акт, підтримується, в тому числі і віце-прем'єр-міністром - міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівим.

"Встановлення мінімальних оптово-роздрібних цін на тютюнові вироби направлено на створення переваг "окремим компаніям" - виробникам тютюнових виробів, середнього і високого цінового сегменту. І схема влаштована так, що вся продукція реалізується виключно оптовику-монополісту (ТОВ "Мегаполіс Україна", а зараз ТОВ "Тедіс Україна", компанії з російським корінням) ... Встановлення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби повністю знищить вітчизняну тютюнову промисловість України, призведе до тотального скорочення робочих місць у галузі і припинить надходження в бюджет значних сум, забезпечить зростання тіньового ринку тютюну, контрабанди і збагачення іноземних виробників. Сподіваюся, Антимонопольний комітет України розбереться в ситуації, адже мова йде про мільйони гривень, які проходять поза бюджетом... ", - обурюється Тарас Загородній.

Постанова Кабінету Міністрів України про мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на тютюнові вироби суперечить Угоді про асоціацію України з ЄС і не може бути імплементована в українське законодавство, оскільки згідно з Додатком XXVIII до глави 4 "Оподаткування" розділу V "Економічне і галузеве співробітництво", Україна взяла на себе зобов'язання привести у відповідність національне законодавство до Директиви ЄС №2011 / 64 / ЄС від 21 червня 2011 року "Про структуру і ставки акцизів, які застосовуються до тютюнових виробів" у ст. 15 якої зазначено чітко про можливість для виробників та імпортерів тютюнових виробів вільно визначати максимальні роздрібні ціни на свою продукцію.

Мінімальні роздрібні ціни на тютюнові вироби багаторазово були предметом розгляду у вищих європейських судових інстанціях, які визнавали незаконним і скасовували урядові рішення про встановлення мінімальних роздрібних цін на тютюнові вироби (мінімальні роздрібні ціни на сигарети, введені в Ірландії, Бельгії, Люксембурзі, Греції, Італії та Австрії були скасовані рішеннями Європейського Суду (European Court of Justice), прийнятих протягом 2000 - 2010 років, як такі, що не відповідають законодавству ЄС. Згідно з ч. 1 ст. 15 Директиви ЄС 2011/64 / ЄС від 21.06.2011 року виробники й імпортери тютюну вільні у визначенні максимальної роздрібної ціни кожного зі своїх продуктів. А введення мінімальних роздрібних цін обмежує економічну конкуренцію між виробниками тютюнової продукції, що призведе до абсолютної монополізації ринку тютюнових виробів, вважають європейці.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n432687
VEhrNGRrdzVSMGN3VEdwUmN6bERkekJaUkZGMWRFTTBaazVIUnpCYVlsRjJaRU0w
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору