EN|RU|UK
 Економіка
  71370  251
Матеріали за темою:

 Німецькі радники в Україні оцінили втрати української економіки від блокади: Це "шок для країни", але не катастрофа

Німецька група радників в Україні оцінила втрати української економіки від блокади переміщення товарів через лінію розмежування на Донбасі в 1,6% ВВП.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це заявив у коментарі DW керівник групи Рікардо Джуччі (Ricardo Giucci).

"Ми порахували, що в непідконтрольних районах зараз виробляють 1,6% ВВП України", - повідомив він.

Найбільші проблеми, за його словами, з'являться у виробництві сталі, також відчутним буде вплив на електроенергетику.

Як зазначив німецький економіст, в загальному, "з макроекономічної точки зору, це, безсумнівно, шок для країни", інакше МВФ не переносив би питання виділення наступного траншу кредиту за програмою EFF, але "це не катастрофа". Він пояснив, що якщо у 2013 р. виробничі ланцюги на Донбасі були тісно пов'язані, то зараз ситуація змінилася, за три роки інтеграція стала меншою, вона є насамперед у виробництві сталі.


"Для інших секторів ми не очікуємо сильних шоків. Значною мірою ці два регіони вже відокремилися. Антрацит і кокс можна імпортувати. Це буде дорожче, є логістичні питання, але Україна може впоратися з цим без масштабних негативних наслідків", - зазначив Джуччі.

Український уряд ще точно не підрахував збитки від розірвання економічних зв'язків із непідконтрольними територіями. У Нацбанку України у вівторок, 21 березня, опублікували свої скориговані розрахунки. Так, прогнозують, що блокада сповільнить зростання ВВП цього року на 1,3%. З урахуванням негативних наслідків блокади НБУ прогнозує зростання економіки у 2017 році на рівні 1,9%.

Як повідомляли, 2 лютого учасники торгової блокади перекрили залізничні колії біля Бахмута.

25 січня ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ - Попасна в рамках торгової блокади окупованих регіонів Донбасу. Було заблоковано рух 12 поїздів загальною кількістю 700 вагонів. 16 лютого активісти заявили, що слідом за залізницею почали блокування автомобільних доріг.

На сепаратистських сайтах 27 лютого поширено спільну заяву ватажків так званих "ДНР" та "ЛНР", в якій вони вимагають від Києва до 1 березня зняти транспортну блокаду Донбасу, що, за їхніми словами, суперечить Мінським домовленостями. У разі якщо їхні вимоги не буде виконано, Олександр Захарченко та Ігор Плотницький погрожують взяти під контроль підприємства, що зберігають українську юрисдикцію.

1 березня ватажки терористичної організації "ДНР" повідомили про введення "зовнішнього управління" на українських підприємствах, що перебувають в окупованій частині Донецької області.

15 березня РНБО в ході екстреного засідання прийняла рішення призупинити переміщення вантажів через лінію зіткнення на Донбасі. Рішення було в той же день введено в дію указом Президента України.Источник: https://ua.censor.net.ua/n432954
TUV4SVVYVTVReXN3VEhKUmMwNURNREJNUVdjd1REZFNaMDVETURCTWRsRjJhVGgyVEhrdlVYTmtRemN3VERkUmRYUkRkekJNVkZGelNIcFJhM1JEVXpCS09UZ3dURmhSZFhSREt6Qk1NMUYyZEVNNE1GcGlVWFYwUTNkbVRrTmpNRXBNVVhCSWVsRnNUa01yTUV3elVYTmtRM2N3V1VVOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору