EN|RU|UK
 Економіка
  2980  4

 Держгеонадра звертатиметься до всіх правоохоронних органів щодо блокування легалізації ринку бурштину

Державна служба геології та надр України стоїть на позиції легалізації ринку бурштину. Усі спеціальні дозволи на користування надрами, зокрема бурштиноносними ділянками, видаються виключно згідно з чинним законодавством.

Лише збільшення кількості легально працюючих компаній сьогодні покладе кінець незаконному видобуванню, однак цей процес намагаються блокувати зацікавлені особи. Окрім цього, обласні ради не погоджують проведення аукціонів, повідомляють у ДС "Держгеонадр" і наголошують, що всі спецдозволи на користування надрами є в правовому полі. Держгеонадра готова співпрацювати з правоохоронними органами щодо цих справ.

Користуватися надрами можна тільки після проходження процедури отримання відповідних дозвільних документів. Таким документом є спеціальний дозвіл, в якому чітко прописана програма робіт і її строки виконання. Зараз на офіційному ринку з бурштиноносними надрами працює дев'ять підприємств. Усі спецдозволи є в правовому полі. Держгеонадра готова співпрацювати з правоохоронними оргаами щодо цих справ.

Сьогодні лише збільшення кількості легально працюючих компаній може покласти кінець незаконному видобуванню бурштину. Однак, цей процес блокують зацікавлені особи та обласні ради. "На ринок заходять офіційні компанії, які ведуть законний видобуток бурштину. Це дає легальні робочі місця, податки, покращення інфраструктури, - каже т.в.о. голови Держгеонадр Микола Бояркін. - Та на превеликий жаль, деякі народні депутати, які покривають чорних бурштинокопачів, намагаються дискредитувати роботу з легалізації ринку. Також питання блокується обласними радами, які не погоджують проведення аукціонів".

Зазначимо, обласні ради, зокрема Житомирська, не погодила жодної заявки на проведення аукціону щодо бурштину. За зверненням потенційних надрокористувачів у 2016 році було надіслано 9 заявок на проведення аукціону щодо користування бурштиноносними ділянками. Жодної з них обласні ради не погодили.

Держгеонадра звертатиметься до всіх правоохоронних органів щодо блокування легалізації бурштинового ринку певними політиками.

Нагадаємо, легалізація ринку бурштину вирішує цілу низку проблем. Збільшення видачі спеціальних дозволів на користування бурштиноносними надрами впорядкує питання культури надрокористування, вирішить низку екологічних проблем, позитивно вплине на розвиток ювелірного та логістичного напрямків, вирішить проблеми соціальної інфраструктури.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n433378
VEhrNGRrdzVRM2d3V1ZCU1owNUhTVEJaVEZGMVRrTTVaazVEVlRCTVdGSm5Ua015TUV4UVVYUmtReXN3VEROUmMwNURNREJaUVQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору