EN|RU|UK
 Політика України
  7304  93

 ЦВК відмовила детективам НАБУ в доступі до спецінформації про держреєстр виборців у справі про "чорну касу" ПР

Центральна виборча комісія України (ЦВК) відмовилася задовольнити звернення керівника одного з підрозділів детективів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) про надання доступу до спеціальної інформації, що стосується функціонування Державного реєстру виборців і готова надати такий доступ лише при наявності оригіналу відповідного рішення суду.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні комісії в п'ятницю, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна, яка виступала з даного питання, зазначила, що збір запитуваної детективами НАБУ інформації становить потенційну загрозу для інформаційної безпеки держави, оскільки є ймовірність передачі такої інформації особам, які, зокрема, беруть участь у збройному конфлікті на Донбасі та окупації частини території України.

"При всій повазі до такої структури, як НАБУ, я ніяк не можу зрозуміти для себе зв'язок між мовою програмування, якою створено програмний комплекс автоматизованої системи реєстрів виборців, IP-адресами серверів, місцями їх перебування, іншою специфічною і спеціальною інформацією, яка забезпечує захист реєстру, і яким чином така інформація пов'язана з розслідуванням справи щодо так званої "амбарної книги" Партії регіонів", - підкреслила вона.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Третя експертиза підтвердила справжність почерку Охендовського в "амбарній книзі" ПР, - ZN.UA

Ж. Усенко-Чорна вважає, що запитувана інформація дає всі ключі від захисту Державного реєстру виборців та обеззброює його перед будь-якими хакерами.

Також, на її думку, спроба збору такої інформації може свідчити про наявність у діях співробітників НАБУ ознак злочину, передбаченого статтями 111 (державна зрада) і 365 (перевищення влади або службових повноважень) Кримінального кодексу України.

Члени ЦВК на своєму засіданні прийняли рішення, згідно з яким тимчасовий доступ до речей і документів, запит на які міститься у зверненні детективів НАБУ, може бути надано лише в разі пред'явлення оригіналу визначення слідчого судді. Крім цього, дану прийняту постанову ЦВК буде передано Президенту України, Верховній Раді, Раді національної безпеки й оборони, Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Генеральній прокуратурі, СБУ і НАБУ для організації перевірки на предмет наявності в діях детективів НАБУ ознак можливого злочину.

Також читайте: НАБУ не зверталося з клопотанням про продовження Охендовському особистого зобов'язання, - Антикорупційна прокуратура

Як повідомляли раніше, ім'я Охендовського фігурує в опублікованих списках "чорної бухгалтерії" Партії регіонів. Там сказано, що "регіонали" оплачували відрядження голови ЦВК (1500 доларів США).

31 травня нардеп (БПП) Сергій Лещенко і журналіст Севгіль Мусаєва-Боровик оприлюднили, за їхніми словами, части ну документів із "чорної бухгалтерії" Партії регіонів за друге півріччя 2012 року. Згідно з оприлюдненими матеріалами, ПР витратила на політичну корупцію за вказаний період $ 66 млн.

Раніше про передачу матеріалів із "чорної каси" Партії регіонів у Національне антикорупційне бюро заявив колишній перший заступник глави СБУ Віктор Трепак. Водночас у НАБУ підтвердили передачу 841 документа з "чорної бухгалтерії" Партії регіонів за 2008-2012 роки. За словами директора НАБУ Артема Ситника, Бюро починає ідентифікацію осіб, які фігурують у матеріалах і вживає заходів щодо недопущення їхнього виїзду з країни. Він зазначив, що наразі справа щодо документів із "чорної бухгалтерії" ПР буде порушена за статтею "дача неправомірної вигоди" КК України.

Нагадаємо, суд відпустив Охендовського під особисте зобов'язання до 13 лютого.Джерело: http://ua.censor.net.ua/n428053
Источник: https://ua.censor.net.ua/n433399
VEhrNGRrdzVRekF3VEZoU1owNURNakJaUkZGMFpFZFZNRmxJVW1kMFIwRm1Ua013TUV3M1VtZGtSME13V1ZCUmRqTjZVVzVrUTFFd1NraFJiek42VVc0NVEyZG1Ua050TUVwTVVXMW5QVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору