EN|RU|UK
 За кордоном
  146549  190

 Нападники на частину Росгвардії в Чечні могли бути затримані живими, але їх розстріляли впритул, - Новая газета. ФОТО 18+

Журналісти з'ясували нові обставини "відбиття" атаки на підрозділ Нацгвардії в Чечні: нападники були затримані живими. І вбиті пострілом у голову.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Новую газету, з'явилися подробиці інциденту з атакою борців за незалежність Чечні на військову частину.

Матеріал містить фото, які не рекомендовані до перегляду людям зі слабкою психікою, неповнолітнім та вагітним жінкам.

За офіційною версією, підтвердженою прес-службою Нацгвардії РФ, в ніч з 23 на 24 березня шість жителів станиці Наурська (особи встановлені) атакували в/ч 3761. У ході "стрілянини" нападники були ліквідовані, шість військовослужбовців Нацгвардії вбиті, троє зазнали поранень. Однак офіційна версія про напад на підрозділ Нацгвардії, дислокований в станиці Наурська, викликає великі сумніви. У розпорядженні "Новой газеты" виявилися незаретушовані фотографії чеченців, нібито загиблих в ході "зіткнення". Ці фотографії зроблені на місці події одним із членів слідчо-оперативної групи. На фотографіях чітко видно, що всі "нападники" вбиті практично одним і тим же способом - пострілом у голову.

"Новая газета" показала ці знімки судмедекспертам, криміналістам і балістам. У опитаних фахівців не виникло протиріч у судженні про характер і спосіб поранення. Фахівці підтвердили, що люди на фотографіях були розстріляні практично впритул, у всіх убитих вхідний кульовий отвір розташований в районі вушної раковини.

Також читайте: ІДІЛ взяла на себе відповідальність за напад на Росгвардію в Чечні

Нападники на частину Росгвардії в Чечні могли бути затримані живими, але їх розстріляли впритул, - Новая газета 01


Категоричніше висловився один із колишніх співробітників правоохоронних органів, який служив у Чечні. Він прокоментував фотографії наступним чином: "типовий" китайський розстріл". Так обидві воюючі в чеченських кампаніях сторони називали страту військовополонених (за аналогією з публічними розстрілами в Китаї, для яких характерні дві ознаки: масовість і спосіб вбивства - жертва стоїть навколішки, а кат стріляє в голову, найчастіше в потилицю).

Інших кульових поранень, крім поранень в голову, на тілах чеченців, які нібито "напали" на в/ч 3761, немає. Ці фотографії практично дезавують повідомлення про що відбулося в ніч з 23 на 24 березня при бойовому зіткненні і свідчать, щонайменше, про те, що всі "нападники" були затримані живими.

Окремий інтерес представляє фотографія вбитого чеченця із муляжем саморобного вибухового пристрою (СВП). (Той факт, що СВП були несправжніми, офіційно підтвердив Національний антитерористичний комітет).

Нападники на частину Росгвардії в Чечні могли бути затримані живими, але їх розстріляли впритул, - Новая газета 02

На лівій кисті убитого чітко видно рівний свіжий синець, що нагадує за своїм виглядом странгуляційну борозну від наручників. Також чітко видно, що СВП примотаний до тіла загиблого жовтим скотчем над свіжими плямами від землі, трави і крові на кофті "нападника".

Фактично, це означає, що хтось примотав СВП вже до трупа "бойовика".

Якщо ніякого зіткнення не було (а фотографії убитих чеченців тому об'єктивне підтвердження), то виникає питання: за яких обставин загинули і були поранені дев'ять військовослужбовців в/ч 3761?

"Новая газета" в своєму розпорядженні має дані про характер поранень чотирьох гвардійців. У майора С. (всі прізвища є в редакції) діагностована відкрита черепно-мозкова травма і рваною-забиті рани голови і обличчя. Старший лейтенант С. зазнав вогнепального поранення правого стегна, рядовий І. - дотичного вогнепального поранення колінного суглоба.

Також відомо, що щонайменше один з шести загиблих - старший лейтенант Єрмолаєв - помер від вогнепальних поранень в область грудної клітини і в живіт.

Однак, за даними співробітника прокуратури, що безпосередньо брав участь в огляді місця події, чеченці- "нападники" на в/ч 3761 були озброєні лише палицями і ножами.

Нападники на частину Росгвардії в Чечні могли бути затримані живими, але їх розстріляли впритул, - Новая газета 03

Цей факт підтверджується і офіційними зведеннями Нацгвардії (див. фото). Тобто вогнепальної зброї у чеченців при собі не було.


Нападники на частину Росгвардії в Чечні могли бути затримані живими, але їх розстріляли впритул, - Новая газета 04

За офіційною версією Нацгвардії, "нападникам" не вдалося проникнути на територію військової частини і заволодіти зброєю військовослужбовців. Таким чином, незрозуміло, за яких обставин військовослужбовці Нацгвардії зазнали вогнепальних поранень і хто в них стріляв насправді.

За інформацією "Новой газеты" у в/ч 3761 служать переважно відряджені з інших регіонів військовослужбовці. За інформацією від жителів станиці Наурська, між місцевими чеченцями і військовослужбовцями в/ч 3761 можливо мав місце конфлікт на національному ґрунті. Це могло стати причиною сварки, в ході якої чеченці могли бути затримані. Однак ця версія все одно не прояснює обставини поранення і смерті дев'яти гвардійців.

Источник: https://ua.censor.net.ua/p433450
VEhrNGRrdzVSMEV3VERkUmREbEhRakJaVEZKblRrZFhNRXgwT0RCTVRGRnpaRU0wTUV4TVVtZGtSME13VEV4UmRtNTZVWEE1UXpFd1dXWlJkbVJIVUE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору