EN|RU|UK
 За кордоном
  42478  107

 "Я напівмертвий буду, але піду", - 80-річний мінчанин, затриманий ОМОНом. ФОТО

Яну Грибу 80 років. В руки омонівців він потрапив, коли помітив, як міліція б'є двох хлопців. Не витримав, підійшов до них і сказав все, що думає. Після цього вирішили затримати і його.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Политолог, журналісти з'ясували історію літнього чоловіка, якого затягли в автозак вчора під час Дня Волі в Мінську.

Ян Гриб розповів журналістам:

"Омонівці підскочили - і мене під руки. Не стільки я вже йшов, скільки вони мене несли. І занесли в автозак. Туди ще кинули кілька жінок, хлопців, навіть одного кореспондента. Повезли нас від площі Якуба Коласа за філармонію і зупинилися. Там стали перевантажувати з нашого автозаку в сусідній. Почалася метушня, люди стали вилазити з автозаку. Молодий і прудконогий хлопець як рвонув тікати, омонівці кинулися за ним. Скориставшись моментом, я прошмигнув за автозак. Йшов і навмисне шкутильгав ще більше, ніж зазвичай, щоб інші омонівці мене вже не чіпали. Вони і не чіпали. Так я втік", - розповідає дідусь.

Читайте також: На Дні Волі в Мінську затримали понад 700 осіб, серед них 25 журналістів і лідери опозиції. ВІДЕО+ФОТО

Я напівмертвий буду, але піду, - 80-річний мінчанин, затриманий ОМОНом 01


Ян Гриб народився в 1936 році на Поліссі в селі Куршиновичі.

"Коли після війни більшовики почали в Західній Білорусі створювати колгоспи, молодь стала розбігатися на всі боки. Переважно на російські нескінченні поля і всякі заводи, де потрібна була хороша робоча сила. Російські більшовики охоче вербували туди білорусів, бо знали, що працьовиті. Так я опинився в Росії і до 1960-го року там жив, потім приїхав і вступив до університету", - згадує він.

За фахом дідусь - інженер-електронік. До пенсії читав лекції в Мінському коледжі електроніки. Також він стояв біля витоків БНФ і Товариства білоруської мови. Зараз є головою ради товариства в Жовтневому районі Мінська.

На акції протесту, за його словами, ходить постійно і його часто затримують.

"Мене і судили, і штрафували, і били, ой-ой-ой, згадувати просто прикро", - зазначає він.

Також читайте: Двоє озброєних громадян РФ із українським прапором затримані в Білорусі. ФОТОрепортаж+ВІДЕО

Ще Ян Гриб пише вірші. У лісі під Дзержинському він побудував своїми руками дерев'яний будинок з піччю. У ньому жив 15 років. Там же збирав і однодумців.

"Я це називав "широким шляхетським прийомом". У моїх друзях ходив, світлої пам'яті, Геннадій Буравкін, Ригор Бородулін, Михась Скобла, Володимир Орлов ... Всі були у мене на маєтку. Зараз я не можу там жити, бо пройшов тільки рік після інфаркту. Відновлююся потрошку", - говорить він.

На несанкціоновану владою акцію в День Волі Ян Гриб пішов, бо вважає цей день великим національним святом.

"Хоч напівмертвий буду, але піду", - сказав він.
Источник: https://ua.censor.net.ua/p433510
VEhrNGRrdzVReTh3V1VSUmRuUkhRekJNV0ZKblpFZERaazVEWlRCS2VsRnVkRU5rWms1RFVqQmFZbEYxT1VNck1GbEVVbWM1UjBJd1dYZzRNRXA2VW14MFF6a3dXVWhTYWs1RE5nPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору