EN|RU|UK
 За кордоном
  13527  67

 Польська влада заграє з антиукраїнським електоратом, - глава Об'єднання українців у Польщі Тима

Скасування виїзного засідання комісії Сейму Польщі з питань національних і етнічних меншин у Перемишлі, на якому мали обговорюватися польсько-українські відносини, є проявом глибшої проблеми, ніж це здається на перший погляд.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це заявив голова Об'єднання українців у Польщі Петро Тима.

"Скасування виїзду депутатів - прояв глибшої проблеми, ніж це здається на перший погляд. Це рішення підтверджує, що нинішня польська влада, роблячи акцент на історичній політиці, в якій одним із елементів є сильний етноцентризм щодо минулого, стала заручником процесів, які сама ж запустила. Загравання з антиукраїнським електоратом змушує владу бути обережною у прямому засудженні навіть комуністичних злочинів (операція "Вісла". - Ред.)", - заявив Тима.

За його словами, виїзні засідання цієї комісії були ознакою демократичних перетворень у Польщі після 1989 року і відкритості держави до нацменшин. Водночас перенесення виїзду депутатів перед 70-ю річницею операції "Вісла" показує, що "сили реваншу хочуть поставити під сумнів деякі елементи демократичних перетворень у Польщі або, принаймні, применшити значення такого роду інститутів".

Читайте також: Польща прийняла вже 400 тисяч біженців з України, - євродепутат Чарнецький

Голова ОУП зауважив, що перегляд у ставленні до деяких історичних подій стосується не лише польсько-українського минулого. Як приклад він навів нову ініціативу Інституту національної пам'яті РП щодо відновлення слідства у справі злочину у місті Єдвабне у роки Другої світової війни. Донині вважалося, що масові вбивства євреїв у липні 1941 року вчинили поляки, а в 2001 році президент Польщі Александер Кваснєвський попросив у євреїв пробачення за цей злочин.

Кілька днів тому маршалок Сейму Польщі Марек Кухціньський відмінив виїзне засідання комісії Сейму з питань національних та етнічних меншин у Перемишлі наприкінці березня без оголошення причин такого кроку. Під час цього засідання українська меншина планувала обговорити з польськими законодавцями проблеми, які виникли останнім часом у відносинах між українцями і поляками на польсько-українському прикордонні.

Читайте також: Польща хоче екстрадувати 98-річного громадянина США українського походження за підозрою в злочинах під час Другої світової війни

Наприкінці квітня у Польщі відзначатимуть 70-річчя операції "Вісла" - примусового переселення 150 тис. українців зі своїх етнічних земель на північ і захід країни. Цьогоріч польська влада не виділила жодних коштів українській та лемківській меншині на відзначення цієї події, хоча раніше це робила регулярно. Відтак, у Польщі створено громадський комітет, який самостійно, без підтримки держави, збирає кошти на відзначення цієї трагічної події.Источник: https://ua.censor.net.ua/n433560
VEhrNGRrdzVSMFF3VEhKU1owNURkekJhWmxGMlpFZEhNRnBhT0RCWlNGRjBaRU0xTUV4NE9EQktMMUYyZEVNM01GbDZVbWxrUTNjPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору