EN|RU|UK
 Політика України
  4642  70

 Порошенко пропонує Раді зробити новий Верховний Суд єдиною касаційною інстанцією

Президент Петро Порошенко пропонує Верховній Раді врегулювати діяльність нового Верховного Суду як єдиної касаційної інстанції.

Про це йдеться в законопроекті №6232 про внесення змін до процесуальних кодексів, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські Новини.

Згідно з ним, Верховний Суд є єдиним судом, який переглядає в касаційному порядку судові рішення, винесені судами першої та апеляційної інстанцій.

Суди нижчих інстанцій зобов'язані у разі вибору і застосування норми права до спірних правовідносин враховувати висновки щодо застосування відповідних норм права, викладених в ухвалах Верховного Суду.

Також читайте: Порошенко пропонує Раді створити Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему

Верховний Суд працює в складі касаційного кримінального суду, касаційного цивільного суду, касаційного адміністративного суду, касаційного господарського суду або Великої палати.

Колегія суддів касаційного суду має право передати справу на розгляд Великої палати Верховного Суду, якщо прийде до висновку, що справа містить виняткову правову проблему і така передача необхідна для забезпечення розвитку права і формування єдиної правозастосовної практики.

Велика Палата також переглядає в апеляційному порядку як суд апеляційної інстанції судові рішення у справах, розглянутих Верховним Судом як судом першої інстанції.

Читайте також: Порошенко підписав закон про обов'язкове подання членами антикорупційних громадських організацій електронних декларацій

Також законопроектом пропонується ввести поняття "зразкової справи" в разі, якщо адміністративним судом розглядається 10 і більше типових справ, тобто справ з аналогічними позовними вимогами й обставинами.

Судові рішення Верховного Суду набувають чинності з моменту проголошення і не можуть бути оскаржені.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n433801
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVF6WXdURVJTWjJSRGR6QlpZbEpzZEVkUVprNUhRakJaVUZGMFNIcFNaMlJIUkRCTVZGRjJkRU41TUV4Qlp6QlpSRkYwWkVkRk1FdzNVbWRPUXpnd1RFSTRNRXBNVVc5SWVsRnJkRU14TUZsRVVtaGtReXN3VEV4UmRtUkROREJNYTJjd1MwaFNaemxETUE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору