EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство, Фоторепортаж, За кордоном
  14484  9

 В Австрії врятували від зникнення могилу міністра УНР Ковалевського. ФОТОрепортаж

Днями в австрійському місті Інсбрук силами місцевої громади українців було відновлено і фактично врятовано від знищення могилу міністра землеробства УНР Миколи Ковалевського.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ZAXID.NET.

Це історичне поховання могла спіткати доля могили Олександра Олеся в Празі, оскільки в Австрії землю під поховання надають в оренду (як правило, на 10 років), а зв'язок із родиною Ковалевських втрачено і за могилою ніхто не доглядав.

В Австрії врятували від зникнення могилу міністра УНР Ковалевського 01

У 2008 році посол України в Австрії Євген Чорнобривко з власних коштів оплатив оренду, вартість якої на 10 років становить € 431,20. Таким чином договір оренди місця поховання Ковалевського продовжили до 2018 року.


Тепер посольство України в Австрії в особі першого секретаря Володимира Дідуха звернулося до місцевої української громади з проханням піклуватися про могилу. Як наслідок, було встановлено тимчасовий хрест і вироблено оформлення могили.

В Австрії врятували від зникнення могилу міністра УНР Ковалевського 02

Читайте також: За межами України поховані понад 250 тисяч видатних українців, - Інститут нацпам'яті

В Австрії врятували від зникнення могилу міністра УНР Ковалевського 03

За словами Дідуха, посольство вже подало в Київ запит на кошти для продовження оренди і надгробний пам'ятник.

Микола Ковалевський (03.09.1892-18.08.1957) - український політичний і державний діяч, економіст, публіцист. Діяльний учасник партії українських есерів (УПСР) і з 1917 р. - її голова. Також голова ЦК Української селянської спілки. Під час роботи Всеукраїнського національного конгресу 1917 обраний членом Української Центральної Ради від Полтавської губернії, потім - членом Малої ради Української Центральної Ради. У травні 1917 брав участь у переговорах делегації УЦР із Тимчасовим урядом у Петрограді. При Директорії УНР - міністр землеробства в урядах Остапенка, Мартоса, Мазепи.


З 1920 року Ковалевський жив у еміграції, спочатку у Відні, де очолював одну з груп УПСР, потім у Варшаві, де співпрацював із низкою журналів та Інститутом дослідження національних справ. У роки Другої світової війни опинився в Румунії, був співредактором журналу "Наше життя" (Бухарест; 1940-42).

Після війни жив у Австрії, де з 1950 року був редактором агентства "Express-Pressedienst" (Інсбрук), головою Українського комітету в Австрії. Брав участь у підготовці "Енциклопедії українознавства", співпрацював з Інститутом вивчення СРСР у Мюнхені (Німеччина). Помер в австрійському місті Інсбрук, де похований на Східному кладовищі.

Дивіться також: Знайдено могилу першої жінки-доктора наук в Україні Наталії Полонської-Василенко, - Інститут нацпам'яті. ФОТО
Источник: https://ua.censor.net.ua/p433922
VEhrdlVXNTBRemN3VEZoU1oyUkhUVWxPUTJVd1RIWlJkR1JETmpCWlNGRnpUa001TUV4VVVtZERPSFl3VEM5UmRuUkhSakJNTjFGemRFTjNNRXd6VVhaa1IxQm1Ua2RYTUZsSVVtZDBReXN3V1VSU2JIUkhVR1pPUjBjd1RFeFJkVTVET1RCWlRGRnpUa2RCWms1REx6Qk1SRkYyUTJaU2FqbEhRekJNTTFGMVRrTTJaazVETHpCTVJGRjJRMlpTYWpsSFF6QlplRGd3UzFCUmJtUkRaMlpPUTFFd1RFeFNaMlJIUXpCWlJGSnNkRWRR
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору