EN|RU|UK
 За кордоном
  3381  30

 Путін схвалив обмеження прав ЗМІ на трансляцію із судових засідань

Президент РФ Володимир Путін підписав законопроект, який обмежує право засобів масової інформації вести трансляції з судів. Відтепер трансляції в Росії дозволено тільки за згодою суду. При цьому під заборону потрапили всі трансляції із засідань на стадії досудового провадження.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Newsru.com, текст федерального закону "Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу РФ" було опубліковано на інтернет-порталі офіційної правової інформації. Документ ухвалила Держдума 15 березня, а через тиждень схвалила Рада Федерації.

"Фотографування, відеозапис і (або) кінозйомка, а також трансляція відкритого судового засідання по радіо, на телебаченні або в інформаційно-телекомунікаційній мережі Інтернет допускається з дозволу голови судового засідання", - йдеться в тексті закону.

У документі окремо наголошують, що "трансляція відкритого судового засідання на стадії досудового провадження (тобто обрання запобіжного заходу або його продовження, - ред.) по радіо, на телебаченні або в інформаційно-телекомунікаційній мережі Інтернет не допускається".


Для осіб, які отримали дозвіл на трансляцію або зйомку, суд має право встановити обмеження. "Ці дії можуть бути обмежені судом у часі і повинні здійснюватися на зазначених судом місцях у залі судового засідання і з урахуванням думки осіб, які беруть участь у засіданні", - йдеться в документі.

При цьому відмітку про те, що на судовому засіданні було дозволено трансляцію, будуть відтепер ставити в протоколі. Там же повинні перерахувати і всі засоби масової інформації, які транслювали процес.

Своєю чергою, юрист "Агори" Дамір Гайнутдінов назвав новий закон "найбільш репресивним у сфері кримінального процесу, ухваленим впродовж останнього часу". Він наголосив, що журналістів, які будуть вести трансляцію без дозволу, можуть вивести із зали і кваліфікувати їхні дії як неповагу до суду.


Нагадаємо, що в грудні минулого року Путін на засіданні Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини погодився з ідеєю голови ради Михайла Федорова, який запропонував організовувати онлайн-трансляції найгучніших, резонансних справ, щоб збільшити публічність роботи судів.

"Гласність - так, прямо зараз можу сказати, що підтримую; що більш гласною, прозорою буде робота судів, то більше довіри вона почне породжувати у громадян", - заявив тоді російський президент.

Читайте також: Росія заблокувала призначення нового представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ замість Міятович
Источник: https://ua.censor.net.ua/n433944
VEhrdlVXNDVSMFF3V1V4U2JIUkRPVXg1TDFKblpFTjVNRXczVVhOa1F5c3dURlJSYzBORVVtZGtRemN3VERkUmMzUkRkMlpPUjBjd1RGaFJkbVJETXpCWlVGSm5Ua04zWms1RFdEQktlbEZvWnowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору