EN|RU|UK
 Політика України
  7499  27

 САП відповіла на звинувачення НАБУ з приводу закриття справи проти чиновника "Укрзалізниці": "Професійної юридичної критики не витримують"

Спеціалізована антикорупційна прокуратура здивована позицією Національного антикорупційного бюро України щодо невдоволення закриттям провадження щодо одного з підозрюваних у справі про заволодіння коштами ДП "Укрзалізничпостач"

Як передає Цензор.НЕТ, заяву Спеціалізованої антикорупційної прокуратури опубліковано на сторінці в Facebook.

"Звинувачення прокурорів у "односторонньому" прийнятті рішень без попереднього їх обговорення з детективами НАБУ, можливо, красиво звучить для громадськості, але професійної юридичної критики не витримують. Закон не лише цього не вимагає - він прямо гарантує прокурору самостійність у процесуальній діяльності та захист від будь-якого втручання у його роботу", - сказано в повідомленні.

САП підкреслює, що відповідно до законодавства, саме прокурор здійснює процесуальне керівництво детективами, а не навпаки.

Також читайте: САП раптово закрила провадження проти чиновника "Укрзалізниці", підозрюваного в заволодінні 44 млн грн, - НАБУ

"На жаль, прокурори САП, на відміну від Національного бюро, не можуть дозволити собі оприлюднювати деталі кримінального провадження та відомості про зібрані у ньому докази, адже ці відомості досі захищені таємницею досудового розслідування. Втім, дещо таки вважаємо за потрібне прояснити".
.
Як зазначається, на початковому етапі досудового розслідування дійсно вбачалась можлива причетність одного з посадовців Укрзалізниці до заволодіння групою осіб державними коштами під час проведення у 2015 році тендеру на закупівлю метизної продукції. Прокурори погодились з пропозицією детективів про наявність доказів для обґрунтованої підозри цього посадовця, тобто початку розслідування уже не просто за фактом, а стосовно цієї конкретної особи.


" Водночас, за наступні 9 (!) місяців досудового розслідування детективами НАБ України, незважаючи на усі їх попередні запевнення, не здобуто жодного додаткового доказу вини конкретного посадовця у скоєнні інкримінованого умисного злочину. На жаль, такою швидкістю реакції, яку демонструє прес-служба НАБ України, звичайні детективи цього відомства та їх керівники чомусь не володіють", - йдеться в повідомленні.

При цьому, як наголошується, сторона захисту, під час взаємного відкриття зібраних доказів надала службові документи "Укрзалізниці", які повністю спростовують запропоновану детективами версію злочину.

"Цих документів детективи, які неодноразово проводили слідчі дії в Укрзалізниці, за рік розслідування чомусь впритул не спромоглись розгледіти", - зазначає прес-служба САП.

В Антикорупційній прокуратурі підкреслюють, що за таких обставин прокурор, який, на відміну від детективів та їх керівників, несе повну відповідальність за обґрунтованість висунутого особі обвинувачення, прийняв єдине можливе законне рішення про припинення кримінального переслідування посадовця Укрзалізниці щодо якого не встановлено достатні докази для доведення його винуватості в суді та вичерпано можливості їх отримати.

Читайте також: Прокуратура Києва запобігла стягненню з "Укрзалізниці" 1,5 млрд грн на користь "Сбербанку" РФ

"Не відповідають дійсності твердження НАБ України про нібито таємне прийняття прокурорами такого рішення - про винесення постанови детектива у провадженні було повідомлено у той же день, а пізніше передано її примірник. Діяльність САП є прозорою і відкритою в межах дозволеного законом - як для усіх без винятку учасників кримінального процесу, так і для громадськості", - підкреслює прес-служба відомства.

"Водночас цікавою та непослідовною є позиція керівництва НАБ України в даній ситуації, оскільки неодноразово на зустрічах, при спілкуванні з іноземними партнерами, в засобах масової інформації ними висловлювалася позиція про несамостійність прокурорів при прийнятті рішення, сувору ієрархію в відомстві, залежність прокурорів від керівника САП. Однак в даному разі, чомусь критикується саме самостійність прокурора при прийнятті рішення та апелюється до керівника, щоб "вплинути" на прокурора та прийняти необхідне для НАБ рішення, тим самим демонструється залежність детективів від керівництва НАБ", - йдеться в повідомленні.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Антикорупційна прокуратура довела до суду понад півсотні справ, - Холодницький

У САП вважають, що зайнята НАБУ позиція "з іміджевих міркувань відстоювати будь-які свої відверто незаконні рішення, не тільки повертає нас у радянське минуле".

"Для детективів вона є ще й дуже зручною - набагато простіше пояснити виправдувальний вирок неякісною роботою прокурора чи упередженим ставленням суду, ніж визнати власні прорахунки", - підкреслили в САП.

Як повідомляв Цензор.НЕТ, раніше НАБУ звинуватило САП у раптовому закритті кримінального провадження стосовно начальника департаменту матеріально-технічного забезпечення публічного акціонерного товариства "Укрзалізниця".


Источник: https://ua.censor.net.ua/n433982
VEhrNGRrdzVRek13VEV4UmRVNURPVEJaVUZGemRFTjNNRmxtVVhSa1F6a3dURE5TYWpONlVXNWtRMUV3U2toUmJ6TjZVVzg1UXpZd1dVUlJkRGxEZHpCTWRsSnNkRU16TUV3elVYVk9SMGN3V1RrNE1FcEVVWFprUjBNd1RHcFJkWFJES3pCWlJGSm5PVU12TUZsaVVteDBRelV3VEROUmMwTkVVWFk1UjBFd1REZFJkWFJIUkRCWlJGRnpUa2RETUZsUVVtZE9RM2M9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору