EN|RU|UK
 Політика України
  10312  54

 Анонсована МОЗ програма "Доступні ліки" не почне працювати з 1 квітня, - АПАУ

Програма "Доступні ліки" не почне працювати з 1 квітня, як це було анонсовано МОЗ.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Аптечну професійну асоціацію України.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": МОЗ оприлюднило перелік безкоштовних ліків

Згідно з програмою, громадяни, які страждають від серцево-судинних захворювань, діабету 2-го типу і бронхіальної астми зможуть купувати ліки в аптеках безкоштовно або з невеликою доплатою. Однак багато умов виконання цієї програми досі не виконані.

Одна з них - формування Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню.

Починаючи з 25 березня, протягом 10 днів він повинен бути наповнений і затверджений Міністерством охорони здоров'я. Оскільки досі він не готовий, в обумовлені терміни вкластися вже не вдасться.

"Дійсно, протягом десятиденного терміну виробники і дистриб'ютори повинні подати необхідну інформацію про лікарські засоби, які потім будуть включені до Реєстру. Ця інформація буде ними надана до 3 квітня. Далі цей Реєстр повинен бути затверджений Міністерством охорони здоров'я, і ​​тільки тоді аптеки зможуть закуповувати ці лікарські засоби. І це також займе час", - зазначає директор асоціації Володимир Руденко.

До того ж залишається відкритим питання про розпорядників бюджетних коштів, з якими аптеки повинні укладати договори на місцях. Досі перелік цих суб'єктів не оприлюднено на сайті МОЗ або інших інформаційних джерелах. А без договору жодна з аптек не почне відпускати ліки. При цьому укладення відповідних угод також займає певний час.

Як припускають в АПАУ, Програма запрацює не раніше десятих чисел квітня.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n434031
VEhrNGRrdzVRemN3V21KUmRYUkROR1pPUTNjd1RDOVNaM1JETVRCTWNsRnpTSHBSYms1SFZ6Qk1NMUYwT1VNd01FdzNVbWRPUXlzd1RFbHVNRms0UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору