EN|RU|UK
 Політика України
  9202  114
Матеріали за темою:

 15% переселенців із Донбасу не змогли знайти нову роботу, а 42% - мають намір повернутися назад, - дослідження Світового банку

У Міністерстві з питань окупованих територій відбулася презентація попередніх результатів нового дослідження Світового банку "Україна: Дослідження соціально-економічного впливу переміщення громадян та повернення учасників АТО".

Дослідження показало, що 75% внуішньо переміщених осіб в Україні покинули свої домівки у 2014 році вперше у житті, переважна більшість з них керувалася передусім міркуваннями безпеки. При цьому, половина переселенців ніколи не відвідувала місця попереднього проживання після переїзду. Ще 25% - відвідують близьких, які залишилися на непідконтрольних територіях, до 4 разів на рік, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міністерства з питань окупованих територій.

"Ми з'ясували, що головними мотивами для переселення стали, передусім, проблеми безпеки та переслідувань, політичні вподобання, наявність рідних чи друзів в регіонах, куди люди переселялися та можливість працевлаштування там. Про те, що переселення розглядається як постійна ситуація, переважно, говорить молодь. Що стосується повернення додому чи відвідин колишнього місця проживання, то тут виникають обмеження, обумовлені ситуацією з безпекою", - розповіла керівник проекту з розбудови миру та відновлення Світового банку Холлі Беннер.

Також читайте: В Україні зареєстровано 1,6 млн вимушених переселенців, - Мінсоцполітики

Загалом, про наміри повернутися додому заявили 42% опитаних ВПО. 34% не хочуть повертатися. Ще 26% вважають, що їм доведеться повернутися проти власної волі через відсутність роботи, високу орендну плату за житло та з інших причин.

68% опитаних ВПО вважають, що фінансовий стан їхньої родини погіршився після переселення. Прикметно, що серед опитаних мешканців приймаючих громад частка тих, хто також говорить про погіршення економічної ситуації протягом останнього року, ще вища і становить 75%.

При цьому, 54% ВПО заявляють, що мають стабільну роботу, 28% - зайняті частково. 35% від усіх опитаних ВПО залишаються працювати там, де і працювали до переїзду, ще 20% втратили роботу після переселення і лише 5% знайшли нову роботу.

Читайте також: Окупанти проводять спецоперацію в Севастополі проти переселенців із зони АТО

Найбільшою проблемою переселенці називають високу орендну плату за житло (46%) та дискримінацію з боку домовласників за географічною ознакою (19%).

"Дуже великий відсоток людей налаштовані песимістично, це вимагає від нас додаткових дій. 44% громадян в приймаючих громадах очікують погіршення свого життя. Така ситуація - величезний виклик для всієї влади. Даних багато, вони досить промовисті, нам потрібно їх ретельно проаналізувати і, можливо, внести зміни до планів у своїй роботі", - заявив заступник Міністра Георгій Тука.

Опитування проводилося цього року, під час дослідження було опитано 2 тис. ВПО та 2 тис. мешканців приймаючих громад.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n434341
TUV4SVVteDBRekl3VEZoUmRtUkhSekJhV1djd1RHTm5NRXh5VW1kT1F6UXdUSHBTWjNsRVVtZDBRM2RKVGtNd01FdzNVWFprUTNnd1RFUlNaMlJIUkV4NUwxRjJPVU14TUZsRVVYUmtSMEl3VEZoUmRUbERNVEJNTTFKb2RFZFhUSGt2VVhOa1IxY3dUR0pSZEdSRE9UQlpZbEpzYm5wU1oyUkRLekJaWWxKc2RFTXJNRXgyVVhaMFEzb3dXbUpTYWpONlVXOWtRM2t3V21KU1ozUkRLekJNVEZGMVRrTTFTVTVEZURCTVJGRjJaRU0yWms1RFZUQk1OMUYyWkVONE1FeEVVbWRSUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору