EN|RU|UK
 Політика України
  5236  41

 Глава Луганської ОблВЦА: У нас 70-75% взагалі ніколи не виїжджали з території області

Близько 75% жителів Луганщини ніколи не покидали території своєї області.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ сказав губернатор Луганської області Юрій Гарбуз.

"Я для себе усвідомив: якщо я зараз не вирівняю ситуацію, якщо люди не усвідомлюють, що живуть вони в Україні, - завтра знайдуться нові швондери від різних партій, які знову розгойдають ситуацію. Ця загроза, до речі, зберігається. Але ситуація стала змінюватися, коли до мене почали приїжджати губернатори інших областей. Ми запустили обмін вчителями. Це був мій проект: наші вчителі поїхали працювати туди, до нас приїхали їхні колеги з інших шкіл. Таке сталося вперше за 25 років! До цього ж багато людей навіть до Києва не виїжджали. А у нас 70-75% взагалі ніколи не виїжджали з території області...", - сказав він.

Також читайте: "Особисто для Путіна я - ворог, персона нон ґрата", - глава Луганської ВЦА Гарбуз

За словами Гарбуза, вчителі Луганщини, також як і діти, спершу боялися їхати на Західну Україну.

"І для мене було важливо навести мости на рівні спілкування. Я почав навіть не з економічних моментів. Адже одна справа, коли у тебе розбомбили дах. А коли ти весь час сидиш в підвалі, навіть якщо дах цілий, бо боїшся, - це зовсім інше. і для мене було важливо зламати стереотипи саме в цьому. І я звернувся до губернатора і голови обласної ради Львівської області з пропозицією: давайте, крім дітей, ми зробимо обміни вчителями.

... І до того ж вони ж поїхали працювати. Місяць працювали! І у нас 50 вчителів відпрацювали там, і 50 - тут. Причому обмін був переважно серед тих вчителів, які не бували на сході або на заході. І страх у вчителів - дорослих людей! - був, звичайно, пекельний.

Читайте також: У 2017 році зарплата вчителів збільшиться на 50%, а розмір підвищених стипендій - до прожиткового мінімуму, - Гриневич

Ось цей проект, я, мабуть, можу поставити собі як заслугу. Спочатку стикувалися область з областю, брали участь Львівська і Тернопільська області. Потім додалося Рівне. А тепер до мене приїхали голови обласних і районних адміністрацій з усієї Західної України. Я їх зістикував з нашими територіями і чітко дав завдання. І тепер ми вже приходимо до формату "школа на школу". На 2017 рік ми плануємо задіяти в ньому від 50 до 100 орсіб з кожного боку".

Повне інтерв'ю з Юрієм Гарбузом читайте тут.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n434368
VEhrdlVXczVRM2N3V1VSUmMyUkhSREJNWTNaTU9VZEpNRXh5VVhaMFF6Y3dURUk0TUV4TVVtZzVRelF3V1V4UmRHUkROekJaZURnd1NuWlNaemxEZWpCTVJGRjJaRWRLTUV4cVVYWmtRM2M9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору