EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  1597  16

 У Відні відбудуться другі Дні української культури

З 23 квітня до 7 травня у Відні відбудуться другі Дні української культури - фестиваль U Stream.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, організатором є ГО "Центр українських ініціатив".

Як повідомляють організатори, всі напрямки фестивалю представлені найуспішнішими проектами і художниками, які отримали визнання у світі.

У музичній частині - виступ дуету скрипалів Two Violins і джазового Natalia Lebedeva Trio в програмі Bach in Jazz, а також опера-реквієм IYOV, написана півтора роки тому для Гогольфесту. Обидва заходи відбудуться в найпрестижнішому концертному закладі - Віденській філармонії.

Візуальна частина - виставка петриківського розпису з майстер-класами від кращих майстрів цього традиційного мистецтва, внесеного до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

У літературній програмі - лірика Катерини Бабкіної та доповідь Тані Малярчук з читанням роману "Забуття", який отримав премію Книга року Бі-Бі-Сі. Обидві події відбудуться в легендарних віденських кафе, відомих своєю особливою культурою, яка поєднує кави і мистецтво.

Головна організаторка і кураторка U stream Олександра Саєнко зазначає, що особливістю фестивалю, крім художніх проектів дуже високого рівня і престижних для подібних заходів, знакових локацій є ще і співпрацю з міжнародними партнерами і художниками.

"Благодійний флешмоб із петриківського розпису ми організуємо разом з австрійсько-німецьким благодійним фондом, який допомагає соціально незахищеним групам, переважно дітям, в Україні, речитативи в опері-реквіємі німецькою мовою читає відома актриса Анні Беннент, а в оновлений склад відомих колективів Two Violins і Natalia Lebedeva Trio входять музиканти італійського та австрійського походження", - розповіла вона.

Перед концертом на честь відкриття, вранці 23 квітня, команда U Stream візьме участь у марафонській естафеті в рамках міжнародного Vienna City Marathon. Її членами стали відомі та успішні марафонські бігуни України Іван Гешко, брати Іван і Олександр Бабарики, Андрій Оністрат.

Фестиваль заснований у 2015 році як продовження діяльності з організації політичних публічних заходів - демонстрацій, мітингів, дискусій, - які проводилися у Відні протягом всього 2014 року членами ГО "Центр українських ініціатив" - організаторами руху Євромайдан-Відень.

"Ініціатива проведення вперше в історії двосторонніх відносин України та Австрії повноцінного фестивалю національної культури виникла через відчутний дефіцит об'єктивної інформації і великої кількості негативних повідомлень про Україну в австрійських ЗМІ", - кажуть організатори.

Партнерами та спонсорами фестивалю є українська благодійний фонд і приватні компанії.

Детальніше про фестиваль: facebook.com/uakulturtage/
ua-kulturtage.org/Источник: https://ua.censor.net.ua/n434373
VEhrNGRrdzVRell3V1ZCUmRUbEhUVEJaVEZKbk9VZEJNRXhDT0RCTWVsSm5PVU16TUV4cVVYVjBRM2RtVGtkRE1FeFlVWE5PUjBNd1dVSTRNRmxRVVhWMFIwRXdURVJTYkRsRE9UQlpZbEpzYm5wU2FFNURNVEJaU0ZKbmRFTTBNRXhNVVhOT1F6Y3dXWGc0TUVwRVVYTjBSMEl3V1V4U1owNUhWekJaT1Rnd1NreFNiSFJETURCTVdGRjJaRWRO
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору