EN|RU|UK
 За кордоном
  9300  17
Матеріали за темою:

 Литва і Латвія приєдналися до позову Польщі проти "Північного потоку" та OPAL

Латвія і Литва приєдналися до позову, поданого урядом Польщі в Європейський суд з приводу збільшення прокачування газу по "Північному потоку" за рахунок використання потужностей газопроводу OPAL.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на ЛІГА.

Уряд Польщі оскаржив рішення Єврокомісії в Європейському суді 16 грудня 2016 р. Аналогічну скаргу подала і польська газова компанія PGNiG. У кінці грудня суд ЄС ухвалив призупинити рішення Єврокомісії.

У своїй заяві уряд Польщі відзначив, що рішення Єврокомісії ставить під загрозу безпеку поставок газу в ЄС і становить небезпеку для поставок газу в Польщу. Концентрація можливостей з видобутку та постачання газу в руках однієї компанії суперечить принципу диверсифікації, зміцнює позиції "Газпрому" на ринку і є порушенням принципів енергетичної безпеки та енергетичної солідарності, заявив уряд Польщі.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Євродепутати просять керівництво країн-членів ЄС тиснути на Єврокомісію в питанні Nord Stream 2

МЗС Польщі звернулося по підтримку до Латвії і Литви. Таким чином міністерство хотіло підкреслити, що питання про використання OPAL важливе також і для інших країн Центральної Європи. МЗС Польщі сподівається, що підтримка Литви і Латвії збільшить шанси у вирішенні спору з Єврокомісією.

Нагадаємо, що НАК Нафтогаз України 27 березня 2017 р подала позов до Європейського суду справедливості проти Єврокомісії з вимогою скасувати рішення від 28 жовтня 2016 р яке дозволяє російському монополісту "Газпрому" значно збільшити використання потужностей газопроводу OPAL та обсяги прокачування газу по Північному потоку.

Також читайте: Росія використовує енергетику як інструмент у політиці, - президент Литви Грібаускайте в Мюнхені

У грудні 2016 р року Президент України Петро Порошенко і президент Польщі Анджей Дуда прийняли спільну заяву, в якій закликали переглянути рішення Європейської Комісії, яке відкриває можливість для "Газпрому" збільшити обсяги поставок газу в Європу в обхід України.

Газопровід OPAL з'єднує морський трубопровід "Північний потік" із газовою інфраструктурою в Чехії. Він був запущений у 2011 р.

Читайте також: Реалізація "Північного потоку-2" є для Польщі неприйнятною, - Шидло
Источник: https://ua.censor.net.ua/n434426
TUV4UVVYTk9Rek13VERkUmMzUkRkMGxPUTNrd1dtSlJkV1JET1RCTVFYWk1lVGgyTUV4UVVYTk9Rek13VERkUmRqbEhRVEJNTjFGemRFZFhNRXhTT0RCTUwxRjJkRU16TUV3M1VYTnVlbEZ1T1VkWE1FeE1VWFprUjFjd1dXWlJkbVJETkRCTWEyY3dUQzlSZG5SSFF6QmFZbEYxYm5wUmF6bERkekJNWmxGMmRFTjVNRnBaWnpCTWNsRjJkRU01TUZsVVVYVTVSMWN3VEhKU1ozUkROR1pPUTFRd1RFUlJkRGxETHpCWlJGRjJkRU00Wms1RFJUQk1URkpuVGtNck1FeHlVWFowUXpnd1dtSlNaMlJIVnpCWk9UZ3dTblpSYzA1SFF6Qk1URkpzZEVkUVprNURZakJNYWxKbmRFTjVNRXhDT0RCS0wxRjJkRU0zTUZsNlVtbGtRM2M9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору