EN|RU|UK
 Події
  61843  97

 Поет Євген Євтушенко помер у США

Поет Євген Євтушенко помер у США на 85-му році життя.

Про це ТАСС повідомив у суботу друг поета Михайло Моргуліс, повідомляє Цензор.НЕТ.

"П'ять хвилин тому Євген Олександрович відійшов у вічність", - сказав він.

Згідно з останньою волею поета, він буде похований в підмосковному Передєлкіно.


Євген Євтушенко належав до так званих поетів-шістдесятників. У 1961 році в "Літературній газеті" була опублікована поема "Бабин Яр", присвячена масовим розстрілам євреїв у роки Великої Вітчизняної війни, за що поета звинуватили в політичній незрілості й у відсутності почуття інтернаціоналізму. Йому закидали те, що у своєму творі він не описав інших жертв нацизму. На основі поеми композитор Дмитро Шостакович створив свою знамениту 13-ту симфонію. "Бабин Яр" переведений 72 мовами світу. Рядки з твору викарбувані перед Меморіальним музеєм Голокосту у Вашингтоні.

У лютому 1963 року у французькому тижневику "Експрессо" вийшла "Автобіографія" Євгена Євтушенка. Ця подія викликала невдоволення радянської влади, яка звинуватила поета в тому, що він діяв без дозволу ідеологічного відділу ЦК КПРС. Його "Автобіографія" на пленумі правління Спілки радянських письменників у березні того ж року була названа наклепом на соціалістичний лад.

У 1988 році він вступив у правозахисне товариство "Меморіал". Через рік був обраний співголовою письменницької асоціації "Апрель". У 1991 році став секретарем правління Співдружності письменницьких спілок.

Був народним депутатом СРСР (1989-1991).

У 1991 році разом із сім'єю переїхав до США. Читав курс російської поезії в американських університетах.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n434505
VEhrNGRrdzVRell3V1ZCUmRUbEhUVEJaVEZKbk9VZEJNRXhDT0RCWlNGRjJUa014TUZsRVVtZDBSMDFtVGtOb01FdHFVV3RCUFQwPQ==
 
 
 
 
 
 вгору