EN|RU|UK
 Політика України
  4742  21

 Урядова програма "Доступні ліки" зможе повноцінно почати діяти не раніше 10 квітня, - столичні провізори

З сьогоднішнього дня мала розпочати роботу урядова програма "Доступні ліки". Однак громадяни України зможуть отримати ліки безкоштовно або за невелику доплату не раніше 10 квітня.

Про це у своєму блозі пише оглядач Цензор.НЕТ Тетяна Галковська.


На жодній аптеці так і не з'явилися таблички, які повинні повідомляти про те, що ця аптека приєдналася до програми "Доступні ліки". Водночас аптеки приєднуються не всі, а лише ті, які підписали відповідні договори. Список таких аптек Міністерство охорони здоров'я обіцяло вивісити у себе на сайті, але досі списку немає. Як і організації, яка повинна розпоряджатися бюджетними коштами і з якою аптеки повинні укласти договір.

Згідно з програмою, громадяни зможуть отримувати безкоштовно або за невелику доплату ліки за трьома напрямками - серцево-судинні захворювання, діабет 2 типу та бронхіальна астма. Співробітники аптек про програму чули, але нічого сказати не можуть про те, коли вона почне працювати і які конкретні ліки до неї увійдуть.

За словами провізора Юлії Чаглій, яка керує відділом центральних операцій компанії "Фармастор", це пояснюється технічними проблемами. Одна з них - формування Реєстру лікарських засобів, вартість яких має відшкодовувати держава. З 25 березня протягом 10 днів він повинен бути наповнений і затверджений МОЗ. Тобто до 1 квітня це ніяк не можна було встигнути. Аптеки готові працювати за програмою, але через те, що пізно опублікували документи, не вистачило часу підготувати все в обіцяні терміни.


Але ж уже затверджено список препаратів за діючою речовиною. Чому є проблемою визначити самі препарати?

"Це не така вже швидка процедура (визначення переліку препаратів за діючою речовиною - Ред.). У переліку, який затвердило Міністерство охорони здоров'я, тільки міжнародні непатентовані назви - тобто діючі речовини, на основі яких зроблені багато препаратів. Потрібно розрахувати граничну оптово-відпускну ціну, за якою препарат закуповують аптеки, і задекларувати її. Тільки після цього можна подати заявку про включення препарату до Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. МОЗ розглядає ці заяви і протягом 10 днів виносить рішення, чи включити цей препарат до списку, чи ні. Водночас саму вартість найдешевшого препарату держава відшкодовуватиме аптекам повністю, а вартість інших, що входять до Реєстру лікарських засобів, лише частково", - зазначила провізор.

"По-перше, потрібно укласти договір із розпорядником бюджетних коштів у місцевому органі влади. Досі перелік цих суб'єктів не оприлюднено на сайті МОЗ або інших інформаційних джерелах. А без договору жодна з аптек не почне відпускати ліки. Крім того, договір теж не укладається за одну хвилину. Ще потрібно забезпечити наявність необхідних ліків в аптеці. Як тільки буде затверджено Реєстр лікарських засобів, аптека зможе почати закупівлю препаратів. На це теж потрібен час. Тобто реально програма зможе запрацювати повноцінно в десятих числах квітня. Є іще один момент. Не всі лікарі отримали нові зразки рецептів і тому не зможуть навіть 3-го числа, в понеділок, виписувати "правильні" рецепти", - підкреслила Чаглій.


Нагадаємо, з сьогоднішнього дня в Україні стартувала програма "Доступні ліки". Згідно з програмою кожен українець може безкоштовно або з незначною доплатою отримати ліки в трьох категоріях: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма та діабет другого типу. Ліки можна отримати тільки за правильно виписаним рецептом. Також на кожен окремий препарат потрібно виписувати окремий рецепт.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n434514
VEhrNGRrdzVRemN3V21KUmRYUkROR1pPUXpnd1RGaFJkRTVETkRCWllsRjFUa001TUV4Q09EQk1SRkYyT1VkRE1FeFlVWFYwUTNjPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору