EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  5315  26

 Нацрада реформ підтримала концепцію Нової української школи та інклюзивної освіти

Чергове засідання Національної ради реформ було присвячене темі освіти, безпеки та благополуччя дітей. Міністр освіти і науки Лілія Гриневич поінформувала про основні засади концепції Нової української школи, голова благодійного Фонду Порошенка Марина Порошенко розповіла про впровадження інклюзивної освіти, а уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба доповів про необхідність реформи системи інституційного догляду і виховання дітей.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби Президента.

Відкриваючи засідання, Президент Петро Порошено наголосив на тому, що питання освіти - перший пріоритет для реформування держави. Україна успадкувала від радянського періоду розгалужену мережу загальноосвітніх закладів, яка потребує оновлення, аби відповідати сучасним нормам.

Учасники засідання зійшлися на тому, що в суспільстві накопичився значний попит на реформування саме середньої освіти. Окремої уваги потребує забезпечення рівного доступу до навчання усім, незалежно від соціального статусу, статі, стартових можливостей та індивідуальних особливостей.

Також читайте: Міносвіти планує прискорити впровадження реформи нової української школи з 12-річним навчанням, - Гриневич

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зазначила: "Українська освіта, як 50 чи 70 років тому, досі орієнтована на накопичення знань. І це в той час, як цивілізований світ орієнтується на вміння застосовувати знання на практиці. Вміння швидко вчитися. Вміння співпрацювати в команді. Вміння вирішувати проблеми, а не чекати готових інструкцій. Ми живемо в 21-му столітті. Країна змінилася, суспільство змінилося, потреби економіки докорінно змінилися, а шкільні підходи і ставлення держави до школи залишилося глибоко в минулому столітті. Ми маємо шанс переламати цю негативну тенденцію".

Міністр наголосила на необхідності запуску реформи шляхом ухвалення ключового для реформи - Закону "Про освіту". "Левова частка нововведень, без яких неможливе створення і запровадження Нової української школи, залежать від прийняття базового закону "Про освіту", що вже пройшов перше читання у Верховній раді. І сподіваємося, що ви рекомендуєте Верховній Раді України до кінця 6-ї сесії VIII скликання розглянути і ухвалити новий Закон "Про освіту".

На думку Президента, школа має навчитись враховувати індивідуальні особливості кожної дитини. Очевидно, що сьогодні це не так. Питання інклюзивної освіти потребує виділення в окрему реформу.

Дружина Президента Марина Порошенко зазначила: "Рівень свідомості нації та ступінь розвитку суспільства, в якому ми живемо, визначається рівнем підтримки, гуманізму і толерантності у ставленні до "не таких, як ти сам". Наразі від реформи інклюзивної освіти залежить доля понад 702 000 дітей України. І ми маємо розуміти, що "діти, які сьогодні складають 20% нашого населення, завтра стануть 100% нашого майбутнього". І про це важливо пам'ятати, здійснюючи реформу освіти, яка є фундаментом прогресивної нації".

Читайте також: "Радянська система інтернатів недружня до дітей", - Порошенко провів засідання Нацради реформ з питань освіти, в тому числі інклюзивної

Майже 87% (56 528) дітей з особливими потребами сьогодні ізольовані від повноцінного навчання у закладах - від дошкільних до вищих навчальних закладів.

Марина Порошенко представила програму "Інклюзивна освіта - рівень свідомості нації", яка покликана допомагати і розвивати дітей. Адже цивілізовані країни світу давно усвідомили: суспільство втрачає, якщо певна частина людської спільноти не залучена до активного і продуктивного життя. Саме тому вони стрімко розвивають інклюзивну освіту, яка дозволяє дітям самореалізуватися і в майбутньому отримати професію.

Пілотний проект впровадження інклюзивного середовища вже стартував у 19 школах Запорізької області. Успішні результати проекту спонукали у 2017 році залучити до ініціативи Дніпропетровську, Житомирську та Хмельницьку області.

"Альберт Ейнштейн, Франклін Рузвельт, Стів Джобс, Стівен Хокінг, Нік Вуйчіч - всі ці люди, незважаючи на свою "особливість", досягли надзвичайних успіхів. Українці теж мають свій перелік імен. Ми пишаємося нашими чемпіонами Паралімпійської збірної, першою чемпіонкою світу з карате серед жінок на візках у категорії ката - Уляною Пчьолкіною. А також художницею із Сум Дариною Безкостою", - підкреслила Марина Порошенко.

Також читайте: В Україні з 1 квітня стартує пробне ЗНО

Україна отримала в спадщину радянську систему інтернатних закладів, яка часто нагадує фільми жахів. В межах реформи децентралізації та передачі повноважень і ресурсів на місцевий рівень є реальний шанс змінити систему інституційного нагляду за дітьми та зробити крок у бік скасування колективного виховання дітей, які позбавлені батьківської уваги.

Згідно зі статистикою, Україна має одну з найбільших у Європі кількість дітей, які перебувають у різних інституційних закладах - 1,5% всього дитячого населення країни.

"106 000 дітей ізольовані і страждають у закритих інтернатах закладах, залишених Україні у спадок від радянської системи виховання. 90% дітей-сиріт інтернатів не готові до самостійного життя, не спроможні інтегруватися в громаду і потребують постійної допомоги держави", - повідомив уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

"Вітчизняний досвід та досвід багатьох країн Європи і країн пострадянського простору підтверджує факт, що тільки виховання дитини у сімейному оточенні має позитивний вплив на формування її особистості, почуття власної гідності, збереження здоров'я та гармонійний розвиток" - підсумував Микола Кулеба.

За результатами засідання Національної ради реформ було ухвалено низку рішень. Зокрема, підтримано концепцію Нової української школи, рекомендовано парламенту прискорити розгляд у другому читанні Закону "Про освіту", а також про інклюзивну освіту. Президент наголосив, що фінансування інклюзивної освіти та дітей-сиріт має йти за принципом "гроші йдуть за дитиною".


Також читайте: Глава Луганської ОблВЦА: У нас 70-75% взагалі ніколи не виїжджали з території області
Найближчим часом урядом спільно з уповноваженим Президента України з прав дитини будуть розроблені чіткі кроки щодо реформування системи інтернатів.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n434543
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcxT0RCS1VGSm5Ua00wTUV3elVYUmtRM2t3VEdwU2FETjZVVzQ1UXlzd1dVUlJkblJIU1RCTVdGRjJaRU0yTUV3MFp6QktlbEZ6VGtkQk1FeHFVWFprUTNkbVRrTmhNRmxRVVhVNVF6RXdURWhSYzBORVVXNU9RelF3VEhKUmRuUkROekJNUVhaTU9VTXJNRmxJVVhOMFIxY3dXVXhSYzBoNlVtbE9Rell3VERkUmRUbERkdz09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору