EN|RU|UK
 Політика України
  15336  176

 НКРЕКП пропонує Кабміну компенсувати зростання загального рахунка за газ для частини споживачів після запровадження абонплати

Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) пропонує Кабінету Міністрів компенсувати незначне зростання загального рахунка за природний газ для частини побутових споживачів, який стався після введення абонентської плати за користування газовою інфраструктурою, шляхом зниження ціни газу як товару в постанові про покладання спеціальних обов'язків на національну акціонерну компанію "Нафтогаз України".

Про це заявив глава НКРЕКП Дмитро Вовк, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські Новини.

"Уже 2 роки Кабінет Міністрів регулює кінцеву ціну на газ для потреб населення і для виробництва теплової енергії для потреб населення шляхом накладання спеціальних обов'язків. З огляду на це, НКРЕКП звернеться до Кабінету Міністрів з пропозицією забезпечити непідвищення загального рахунка (кінцевої ціни) для населення", - написав він.

Вовк підкреслює, що для споживачів, які використовують газ для опалення (54% від загальної кількості споживачів і 80% від обсягу споживання обладнані лічильником G4), загальний рахунок зменшується в середньому на 4%.

За словами голови НКРЕКП, збільшення загального рахунка відчують тільки та частина населення, яка використовує газ для приготування їжі та не має приладу обліку газу.

Нагадаємо, 28 березня НКРЕКП встановила для населення і промислових споживачів тарифи за розподіл природного газу як плату за приєднану потужність. Нові тарифи, по суті, є абонплатою за підключення до системи газопостачання й оплачуються щомісяця на підставі потужності лічильника і незалежно від фактичного обсягу споживання. За інформацією комісії, така абонплата на розподіл для найбільш поширеного типу лічильника (G4, 54% від загальної кількості абонентів і близько 80% від загального споживання по країні) в місяць становитиме близько 92 грн.

Відразу кілька політичних сил, а також прем'єр-міністр Володимир Горойсман виступили з критикою цього рішення і закликали НКРЕКП до його перегляду.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n434686
VEhrdlVXdDBReXN3VEV4UmRXazRkakJMVEZGelRrZEJNRXhxVW1oT1F6UkpUa001TUV4Qlp6Qk1VRkZ6VGtNelprNURaREJLY2xGdlRrTldNRXB5VVc1M1BUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору