EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  7724  51

 "Запам'ятайте сьогоднішній день - ми запускаємо систему прозорого громадського контролю за відшкодуванням ПДВ", - Порошенко

Президент України Петро Порошенко провів нараду щодо початку роботи в Україні електронного реєстру автоматичного відшкодування податку на додану вартість.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби очільника держави.

Порошенко назвав дуже важливим початок роботи системи автоматичного відшкодування ПДВ, адже тривалий час замість прозорої роботи відбувались лише спекуляції у цій сфері.

"Україна до цього дня йшла з 1996 року. 21 рік українські підприємці, українські бізнесмени чекали прозорості відшкодування податку на додану вартість. 21 рік, на жаль, система відшкодування ПДВ живила корупціонерів, які за непрозорі механізми відшкодування часто-густо отримували хабарі. 21 рік, на жаль, з повітря бралися кошти, витягувалися з державного бюджету. І це мало величезні негативні наслідки для економіки", - констатував він.

Дивіться: 1 квітня запущено відкритий реєстр ПДВ і програму безкоштовних ліків, - Гройсман. ВIДЕО

Президент назвав запровадження електронного адміністрування повернення ПДВ одним із важливих етапів, який має величезну антикорупційну складову. Разом із введенням прозорих механізмів закупівлі газу, державних електронних закупівель через систему ProZorro, делегуванням фінансового ресурсу на місця в рамках децентралізації, коли громада сама вирішує куди спрямовувати кошти і має можливість контролювати їх використання за прозорим механізмом, зазначив він.

"Запам'ятайте сьогоднішній день - 3 квітня ми запускаємо систему прозорого громадського контролю за відшкодуванням ПДВ", - сказав Президент.

Також читайте: Найближчим часом буде презентована модель земельної реформи: те, що запропонує уряд, буде величезним сюрпризом, - Гройсман

Серед переваг роботи системи Петро Порошенко назвав скасування ручного режиму відшкодування податку і повну автоматизацію процесу: у реєстрі кожен зможе проконтролювати дату внесення заявки на відшкодування, податок відшкодовуватиметься виключно у хронологічному порядку, система перевірок буде публічною, з обґрунтуваннями та визначеним терміном.

"Передача висновку стане чітко контрольованою під визначеним терміном і ніхто не зможе відтермінувати без пояснень або скасувати чи вилучити з реєстру того чи іншого суб'єкта-платника податків", - зазначив голова держави.Источник: https://ua.censor.net.ua/n434708
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVF5OHdURGRSZEU1RGR6QlpURkYxZEVNMFprNURaakJLVkZGcmJucFNaMDVETVRCWlZGRjJkRWRCTUV4NlVYVkJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору