EN|RU|UK
 Політика України
  10020  45

 Росія спрямує 769,54 млрд руб на урбанізацію заповідних зон Криму

Російська влада Криму провадить політику "безмежного освоєння" унікальних територій півострова, безконтрольної їх урбанізації.

Як передає Цензор.НЕТ, таку думку висловила заступник керівника робочої групи з організації громадського контролю за збереженням і використанням культурної спадщини Криму Громадської палати Росії, архітектор, керівник Кримського відділення АНО "ЕКОН" (Центру експертизи й контролю об'єктів спадщини та культурних цінностей) Ольга Вечір, передає Крим.Реалії.

"Мінекономрозвитку має своє бачення Криму, як території безмежного освоєння, уніфікації та стандартизації. Запропоновані ним проекти нових набережних Ялти, Гурзуфа, модернізації парку Літфонду в Коктебелі, благоустрою Ай-Петрі, Тихій та Лисячій бухт мають на меті стерти нашу історичну пам'ять, підрубати наше коріння, позбавити Крим унікальності", - прокоментувала Вечір.

На цей час окупаційна влада Криму сформувала новий штаб із реалізації ФЦП (Федеральна цільова програма, - ред.) до 2020 року. До нього увійшли структури Мінекономрозвитку і дирекція з управління ФЦП. Рішення цього штабу будуть обов'язковими для виконання всіма виконавчими органами республіки Крим і муніципальних утворень.


Постановою уряду Росії від 29 листопада 2016 року загальний обсяг фінансування ФЦП розвитку Криму і Севастополя було збільшено до 769,54 мільярда рублів.

"Мінекономрозвитку нищить Крим, застосовуючи навіть відповідну термінологію "туристично-рекреаційний кластер" замість "історичне поселення", "музей-заповідник", тим самим уніфікуючи і урбанізуючи територію. Мінекономрозвитку повністю усунув Міністерство культури від розробки стратегій і концепцій розвитку півострова. Хоча всі концепції зводяться до одного - актуалізації розроблених ще при Україні "історико-архітектурних опорних планів" і проектів охоронних зон об'єктів спадщини. Але ці проекти зараз ретельно приховують", - зауважила російська громадська діячка.

За інформацією керівника Центру експертизи й контролю об'єктів спадщини та культурних цінностей Ольги Вечір, зараз вони звертаються з цією проблемою в різні інстанції.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n434832
VEhrNGRrdzVRek13VEVSUmRqbERLekJNVEZKc2RFTXdNRXd6VVhWT1F6Wm1Ua01yTUV4eVVtYzVReTh3VEVSU2FIUkhWekJaT1Rnd1NuSlNaMDVETkRCTWVEZ3dTMFJSZG5SSFFqQmFZbEpxZHowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору