EN|RU|UK
 Економіка
  43504  7

 Глобальні тренди в АПК можуть сформувати конкурентні переваги для України, - заступник міністра Мартинюк

Тенденції, що відбуваються на світовому аграрному ринку, можуть ще більше підвищити привабливість українського сільського господарства для інвесторів, у тому числі - міжнародних.

Про це повідомив перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк за підсумками конференції Світового банку з питань землі та бідності, яка відбулася у Вашингтоні - World Bank Conference on Land and Poverty2017, передають Українські новини.

За його словами, серед найбільш виражених глобальних трендів у світовому АПК можна виділити посилення сервісної складової агарного бізнесу, наростаючий дефіцит водних ресурсів, а також трансформацію існуючих моделей з орієнтацією на середньо- і довгострокові перспективи.

З огляду на зміни клімату проблема дефіциту водних ресурсів буде посилюватися. Український АПК також схильний до глобальної тенденції кліматичних змін (наприклад, зона ризикованого землеробства змістилася зі степових районів півдня України далеко на північ), але все-таки цей процес відбувається менш динамічно.

Також потужний український АПК дає можливість для розвитку сервісного напрямку - бізнесів другого порядку, орієнтованих на надання послуг сільгоспвиробникам. За словами Максима Мартинюка, всупереч поширеному стереотипу, що іноземці тільки і чекають відкриття ринку землі, щоб скупити українські чорноземи дочиста, для великого транснаціонального бізнесу інвестиції безпосередньо в агровиробництво і земельні ресурси - вже пройдений етап.

"Я зустрічався з представниками найбільших американських корпорацій і можу констатувати, що Україну вони розглядають як можливість для інвестицій швидше в сервісну складову сільського господарства. Цей тренд на Заході вже широко розвинений, а в нас тільки зароджується, що робить цю нішу перспективною для досвідченого інвестора" , - зазначив він.

Щоб ці переваги були реалізовані на практиці, необхідно дотримати дві умови: стабільний приріст показників сільського господарства і якісний бізнес-клімат. Крім того, навіть найобережніші кроки назустріч земельній реформі (без будь-яких умов або заданої моделі) як фактору збільшення капіталізації в АПК відкриють шлюз для припливу в галузь донорських коштів, міжнародних проектів і технологій.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n434859
VEhrNGRrdzVRMUV3U2k5UmJXNTZVWFE1UXpFd1RIcFJkVGxIVUE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору