EN|RU|UK
 Політика України
  8229  126

 НАБУ має отримати право прослуховування і проведення слідчих дій під прикриттям, - меморандум із МВФ

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) до кінця травня 2017 року має отримати право самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку і проведення слідчих дій під прикриттям.

Про це йдеться в опублікованому тексті меморандуму України з Міжнародним валютним фондом, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Згідно з текстом меморандуму, опублікованого на сайті МВФ у вівторок, попередній термін виконання цієї умови - кінець листопада 2016 року - не був виконаний і новим терміном виконання визначено кінець травня 2017 року.

Таким чином, законодавчі зміни повинні бути внесені до Верховної Ради і прийняті до кінця травня (це визначено контрольним показником співпраці з МВФ), щоб гарантувати можливість для НАБУ користуватися широким спектром методів розслідування без необхідності покладатися на інфраструктуру інших відомств, серед них: операції під прикриттям, перехоплення повідомлень, доступ до комп'ютерних систем і контроль кореспонденції.

Крім того, меморандум передбачає, що реєстрація досудових справ і постанов слідчих суддів, які мають стосунок до НАБУ, повинні бути захищені від витоку інформації, пов'язаної з поточними розслідуваннями, шляхом обмеження доступу до неї офіцерів НАБУ і Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) доти, поки розслідування справи не завершено або закрито.

У меморандумі зазначається, що до кінця грудня 2016 року НАБУ найняло 542 співробітники із 700 осіб повної комплектації і відкрило 3 регіональні відділення. НАБУ продемонструвало свою здатність проводити розслідування щодо високопосадовців, зокрема 8 членів парламенту, 39 суддів, 23 прокурорів.
При цьому у співпраці із САП 40 справ були відправлені в суд і привели до скасування недоторканності члена парламенту.

НАБУ також має продовжувати публікувати статистичні дані, що стосуються розслідувань корупційних дій з боку високопосадовців на своїй сторінці у вільному доступі.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n434915
VEhrNGRrdzVReTh3V1VSUmRuUkhRakJNZGxKbk9VZEdNRXczVVhOMFIwUXdURXhSYzA1RE9UQk1NMUpxTTNwUmJrNURNVEJNZWxGMmRFZEJNRXhFVVhaa1F6QXdXVkJSZGtoNlVtZGtRemN3V21KUmRFNUhRakJaVEZGemRFTXJaazVEWkRCS1JGRnJaRU5xWms1RFl6QktURkZ3UVQwOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору