EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  1814  16

 Глава Агентства з повернення активів Янчук: Думаю, восени ми зможемо почати працювати

Очікується, що повноцінна робота Національного агентства України з повернення активів, отриманих корупційним шляхом, почнеться восени.

Як передає Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю "Апострофу" сказав керівник агентства Антон Янчук.

"По суті, тільки з призначенням глави в середині грудня 2016 року розблокували процес фізичного створення органу (агентства. - Ред.). Разом з моїм призначенням був прийнятий план дій уряду щодо створення органу на 2017 рік, була визначена гранична чисельність апарату, без якої неможливо робити структуру, штатний розпис, подавати всі ці документи в Мінфін. Було створено спеціальний майданчик для сприяння запуску цього органу. В кінці грудня 2016 року ми вже знайшли приміщення. У лютому нам вдалося закінчити всі формальні процедури та укласти договір оренди. Всі механізми із запуску агентства запустилися де-факто лише з середини грудня 2016 року", - розповів Янчук.

На питання про те, коли ж він очікує повноцінного запуску роботи агенції, Янчук зазначив: "Є функція розшуку активів, її логіка в тому, щоб сприяти правоохоронним органам у розшуку тих потенційних об'єктів арешту, які вони самі не знаходять. Є функція управління арештованим майном, є функція створення і ведення єдиного державного реєстру арештованого майна. Для кожної з цих функцій потрібен різний інструментарій, тому запуск кожної з них залежить від того, як швидко цей інструментарій буде отримано".

За його словами, перш за все, швидше за все, почне працювати функція розшуку, тому що "якийсь первинний об'єм доступу до баз даних ми отримаємо орієнтовно до середини або кінця літа", і тільки потім - функція управління, для запуску якої потрібно ухвалити близько 30 підзаконних актів.

"Моє завдання в тому, щоб у 2017 році агентство змогло виконувати функцію розшуку та управління, нехай не на 100% і не зі 100% доступом до баз даних. Ми бачимо приклади інших нових органів державної влади, які теж мають широкий доступ до баз даних на папері, але де-факто 1,5-2 роки вони не отримують повного доступу, тому було б дуже необачно говорити про те, що до кінця 2017 я отримаю повний доступ до всіх баз даних в Україні. Але якийсь номінальний обсяг доступу, який дозволить розпочати виконувати функцію, однозначно у нас буде. До травня, якщо амбітно дивитися на це питання, то осінь - і ми зможемо виконувати функцію розшуку та управління", - розповів Янчук.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n434987
VEhrdlVYSTVRemt3V1daU1p6bEROa3g1TDFGek9VZEJNRXczVW1sT1IxZG1Ua05rTUV4RVVtaDBRM2N3VEZCUmRHUkRPVEJaVEZKblpFZERNRXhNVVhacFJGRjBlVVJSZGpsREt6Qk1URkYwWkVkQk1Fd3pVWFJrUXprd1RETlNhbmxFVVhOT1F6WXdXVXhSZFU1RGVUQmFZbEZ6WnowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору