EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  9911  53

 "Медреформа поверне гідність лікарям і пацієнтам", - Супрун

МОЗ планує здійснити перехід на міжнародні протоколи лікування.

Як передає Цензор.НЕТ, сьогодні на засіданні Кабінету міністрів України в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун презентувала пакет законів необхідних для проведення медреформи в країні.

"Ці зміни допоможуть повернути гідність і лікарям, і пацієнтам", - сказала керівник МОЗ.

За словами Супрун, в медреформи є кілька складових. По-перше, припиниться оплата лікування "в конвертах". По-друге, фінансування стане персоналізованим. Буде запроваджено принцип "гроші йдуть за пацієнтом" і оплачувати будуть конкретні випадки. Крім того, міністерство охорони здоров'я планує здійснити перехід на міжнародні протоколи лікування, які скоротять терміни лікування і його вартість. А педіатрію повернуть у первинну ланку медобслуговування.


Заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк також повідомив, що міністерство охорони здоров'я розробило три списки медпослуг. "Зелений список" - це екстрена медична допомога, повністю безкоштовна. "Синій список" - це медпослуги, які будуть надавати за принципом спільної оплати. У цей список послуг увійде навіть лікування онкозахворювань із граничною вартістю 50 тис. грн. У "Червоний список", який взагалі не буде фінансувати держава, увійде, наприклад, естетична хірургія і лікування препаратами з недоведеною ефективністю.

Також у країні з'явиться "Національна служба здоров'я" - це страховик, який буде стежити за здійсненням фінансування медпослуг.

"Якщо ми встигнемо на цій сесії ухвалити пакет законів, необхідних для проведення реформ, ми увійдемо в 2019 рік з новою реальністю медобслуговування. Зволікання в кілька тижнів призведе до того, що реформу буде відсунуто на півроку", - сказав Ковтонюк.

Уряд підтримав цей пакет законопроектів, і найближчим часом його буде направлено в парламент.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n435002
VEhrdlVXOWtSMFF3VEM5U1owNUhSREJNTUdjd1MxQlJkVGxIVURCTU0xRnpRemgyTUV4NlVYUmtRekF3VEdwU2FIUkROREJNTTFGelNIcFNaMDVETVRCWlZGRjJkRWRCTUV4NlVYVkllbEYwT1VOM01GbElVbXgwUXpBd1RFUlJkbVJET1RCWk9HY3dXVkJTWjA1SFVEQk1WRkpuTTNwUmJYUkRkekJNU0ZGMlRrZFhNRXd4T0RCS2VsSnNkRU01TUV4bVVYUk9ReXN3V1VSUmRuUkRlVW81UjFBPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору