EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  3445  28

 Кабмін створив Національну раду з питань розвитку науки і технологій

Кабінет Міністрів створив Національну раду з питань розвитку науки і технологій.

Відповідне рішення було ухвалене в ході засідання уряду, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Українські Новини".

Нацрада з питань розвитку науки і технологій є постійним консультативно-дорадчим органом, який створюється при Кабміні з метою забезпечення ефективної взаємодії представників наукової громадськості, органів виконавчої влади та реального сектору економіки щодо формування та реалізації єдиної державної політики у сфері наукової і науково-технічної діяльності.

Нацрада діятиме за принципом 2-палатного органу і буде складатися з наукового та адміністративного комітетів, які будуть мати однаковий кількісний склад - по 24 людини.

Основною формою роботи цього органу буде спільне засідання комітетів, на якому, зокрема, будуть прийматися рекомендації Кабміну щодо розвитку української науки.

Засідання Нацради будуть проводитися в разі потреби, але не менше 4 разів на рік, а очолювати їх буде прем'єр-міністр.

До складу адмінкомітету увійдуть представники центральних органів виконавчої влади (не нижче заступників керівників), Національної академії наук та національних галузевих академій наук (не нижче віце-президентів), обласних (міських) державних адміністрацій регіонів, на території яких зосереджено значний науковий потенціал (не нижче заступників голів державних адміністрацій), державних органів, що відповідають за наукову сферу, великих наукомістких підприємств, наукових установ, університетів, академій, інститутів і інноваційних структур.

До складу наукового комітету увійдуть вчені, які є лідерами наукової спільноти, що мають видатні наукові досягнення, бездоганну наукову репутацію і довіру в науковому середовищі.

Члени наукового комітету обиратимуться ідентифікаційним комітетом на конкурсній основі, а персональний склад цього комітету буде затверджуватися урядом.

Створення такої Ради дозволить перейти до конкурсної схеми фінансування науки.

Як повідомлялося, раніше Міносвіти заявило про намір проведення державної атестації близько 550 наукових установ до 2020 року.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n435007
VEhrNGRrdzVRemt3VEVSU1p6bEROakJNUWpnd1dVeFJkR1JIUmpCTU0xRjJkRU0zTUV3M1VYTTVSMWN3V21RNE1FcHlVWE5PUTNnd1RIcFNiSFJET1E9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору